Liga Mistrů

Liga Mistrů UEFA (anglicky UEFA Champions League) je nejpopulárnější a nejsledovanější fotbalová soutěž pro nejlepší evropské fotbalové týmy. Pohár Ligy Mistrů je společně s jihoafrickým Pohárem osvoboditelů nejslavnější a klubovou trofejí ve fotbale. Aktuální držitel tohoto poháru je španělský fotbalový klub Real Madrid, který ho získal potřetí v řadě - Za Real Madrid nastoupil například Cristiano Ronaldo, Keylor Navas, Karim Benzema, Sergio Ramos, Luka Modrić, který v roce 2018 získal titul nejlepší fotbalista světa, Marcelo Vieira, Casemiro nebo Gareth Bale. Vedle Ligy mistrů je ještě druhá nejpopulárnější fotbalová soutěž - Evropská liga UEFA (anglicky UEFA Europa League), dříve pohár EUFA. Vítěz Ligy Mistrů a vítěz Evropské ligy hraje na začátku další sezóny zápas o evropský Superpohár.

Sledovat Ligu mistrů živě - klikněte ZDE

Liga Mistrů vznikla z původní soutěže, která se jmenovala Pohár mistrů evropských zemí. Tento pohár se poprvé odehrál v sezóně 1955/1956. V roce 1992/1993 se soutěž přeorganizovala a díky tomu můžete dnes sledovat Ligu mistrů online.

V současnosti se Liga mistrů hraje na čtyři předkola Ligy mistrů a pak hlavní soutěž. V první fázi hlavní části se hraje ve čtyřčlených skupinách způsobem každý s každým, zápas doma a venku. Z každě skupiny postupují dva nejlepší týmy do druhé fáze, kde se hraje vyřazovacím způsobem dvou zápasů (doma a venku) a postupuje tým s lepším součtem skóre obou zápasu. Při shodném skóre rozhoduje vyšší počet branek vstřelených na hřišti soupeře. Pokud i tak je to remíza, utkání se prodlužuje a rozhodnout mohou i pokutové kopy. Finále se hraje na jediný rozhodující zápas a to na předem určeném stadionu a v předem určený den! Finále Ligy mistrů živě můžete sledovat online na našem webu www.sportprenosy.cz dne 1. června 2019 ze stadionu Wanda Metropolitano, Madrid.

X