Živě Liga mistrů live

UEFA Champions League, přičemž UEFA znamená unie evropských fotbalových asociací, česky prostě jen Liga mistrů. Jde o jednu z nejslavnějších klubových soutěží na světě. Od roku 1855/56 se hrál Pohár mistrů evropských zemí, zkráceně PMEZ. Účastnit se ho mohli obhájci trofejí a vítězové domácích lig. Systém hraní byl jednoduchý. Vyřazovací způsob, kdy v jednom kole hrají proti sobě vždy dva týmy. Odehrály dva zápasy. Jednou na domácím hřišti a jednou na hřišti soupeře. Tým s lepším skóre po dvou zápasech postupoval do dalšího kola. Takto pokračoval Pohár mistrů evropských zemí až do sezóny 1992/93. V tomto roce byla soutěž přeogranizována do jiné podoby. Dnes jí říkáme Liga mistrů. Následovaly další, tentokrát již menší úpravy, ale ta zásadní změna přišla v již zmiňované sezóně 1992/93. Od té doby se hraje Liga mistrů téměř v současné podobě.

Sledovat Ligu mistrů živě - klikněte ZDE

Nyní je Liga mistrů rozdělena na hlavní soutěž a čtyři předkola. Hlavní soutěž Ligy mistrů se pak dělí na dvě části. V první hrají čtyřčlenné skupiny. Ve skupině se utká každý tým s každým a to jak na domácím hřišti, tak i na soupeřově stadionu. Po odehrání všech těchto zápasů postoupí první dva týmy z každé skupiny do druhé fáze hlavní soutěže, kde se hraje vyřazovacím způsobem na dva zápasy. Opět doma a venku. Postoupí celek s lepším součtem skóre po obou odehraných zápasech. Nyní mnoho lidí napadne, že může dojít k bodové shodě. Ano, je to pravda. Pak rozhoduje vyšší počet vstřelených branek na hřišti soupeře. I toto skóre může být stejné, proto je další možností prodloužení zápasu a když nerozhodne ani nastavený čas, tak dojde na pokutové kopy. Samotné finále Ligy mistrů se hraje jen na jeden zápas na předem vybraném stadionu.

Nejčastějším vítězem Ligy mistrů je Real Madrid. Na druhém místě je AC Milán a o třetí příčku se pak dělí FC Bayern Mnichov, FC Barcelona a Liverpool FC. Když bychom vzali v úvahu počet účastí ve finále, tak by na třetím místě zůstal osamocen FC Bayern Mnichov, protože ve finále byl celkem desetkrát, zatímco FC Barcelona a Liverpool FC jen osmkrát.

Nejvíce vstřelenými góly se pyšní Cristiano Ronaldo, který v základní části a playoff dokázal dát 116 gólů. Na druhém místě je pak jeho hlavní rival Lionel Messi se 100 góly.

Do Ligy mistrů je probojovalo i několik českých týmů. Nejčastějším účastníkem hlavní fáze Ligy mistrů je historicky Dukla Praha a AC Sparta Praha. Největší úspěch českého klubu v mezinárodních soutěžích je 2. místo v semifinálové skupině v sezóně 1991/92 (tehdy ještě PMEZ), které obsadila Sparta. Do semifinále se probojovala i Dukla Praha a to podstatně dříve, konkrétně v sezóně 1966/67.

A jsou čtyři čeští hráči, kteří Ligu mistrů dokonce dokázali vyhrát. V roce 2005 to byli Vladimír Šmicer a Milan Baroš s klubem Liberpool FC. O dva roky později je napodobil Marek Jankulovski za AC Milán a v roce 2012 to dokázal Petr Čech ve službách Chelsea FC.

V současné době se Liga mistrů vysílá v České republice pouze na O2 TV, která si zakoupila vysílací práva na sezónu 2018/19 a ještě dvě další. To znamená, že divák, který si neplatí O2 TV nebude moci sledovat živě Ligu mistrů v televizi. Naštěstí je zde ale internet, který nabízí živé přenosy Ligy mistrů i live zápasy dalších fotbalových utkání. Zdarma a bez omezení můžete sledovat živě všechna utkání Ligy mistrů. Live běží vždy od samého začátku utkání až do posledního hvizdu rozhodčího. Stream se spustí vždy se začátkem zápasu, dříve ne, proto můžete zkoušet stránku se seznamem přenosů, kterou naleznete po kliknutí na živé přenosy aktualizovat dokud potřebný stream nebude online, aby bylo možné živě sledovat vybraný zápas Ligy mistrů.

X