MS v hokeji - Mistrovství světa v ledním hokeji

MS v hokeji, (přesně Mistrovství světa v ledním hokeji je nejsledovanější hokejový turnaj mužských reprezentačních mužstev zemí, které jsou součástí Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF). Historicky první MS v hokeji se konalo v roce 1920 jako součást Olympiády v Antverpách. První oficiálně uznané MS v hokeji bylo v roce 1982. Současnou podobu MS v hokeji známe od roku 1998, kdy došlo k navýšení počtu účastníků MS v hokeji na 16. Vyřazovací systém MS v hokeji je prakticky stejný od roku 1992. Týmy bojují o postup do vyřazovacích částí turnaje (play off) v základních skupinách a následně hrají čtvrtfinále, semifinále a finále MS v hokeji. Poslední změnou v roce 2012 byly zrušeny 4 základní skupiny MS a vytvořeny jen 2 základní skupiny MS v hokeji, ze kterých se postupuje rovnou do play off MS. Tato úprava by měla zmírnit dopad překvapivých vítězství a naopak posílit silné reprezentační celky.

Zajímavost: Historicky nejvyšší návštěvnost MS v ledním hokeji drží Česká republika z roku 2015, kdy MS v hokeji navštívilo celkem 741.690 diváků, což vytvořilo i nejvyšší průměr na zápas: 11.589 diváků.

Letošní MS v hokeji 2019 se koná na Slovensku. Rozhodlo se o tom na MS v hokeji 2015 v Praze. Reprezentační týmy jsou rozdělené na dvě skupiny MS 2019. Skupina A MS 2019 se bude hrát v Košicích a hraje v ní i domácí Slovensko, zatímco skupina B MS 2019 se bude odehrávat v Bratislavě a těšit se v ní můžeme na Českou hokejovou reprezentaci. Úvodní utkání Česko - Švédsko můžete sledovat živě online na našem webu.

MS v hokeji 2020 se pak bude konat ve Švýcarsku, MS v hokeji 2021 v Bělorusku a Lotyšsku a MS v hokeji 2022 ve Finsku. O další pořadatelské zemi se rozhodne právě na tomto MS v hokeji 2019 na Slovensku.


Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.


Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.


X