Fotbal Liga mistrů přenos

Nejslavnější klubová soutěž na světě. Liga mistrů, nebo-li UEFA Champions League (UEFA = unie evropských fotbalových asociací). Dříve byla označována jako PMEZ, což znamenalo Pohár mistrů evropských zemí. Ten se hrál už od sezóny 1855/1856. Už tehdy se hrálo jednoduchým způsobem hry, který je známý i dnes. Dva týmy proti sobě se utkají na domácím i soupeřově hřišti. Vítěz po dvou utkáních postupuje do dalšího kola. Tímto systémem Pohár mistrů evropských zemí pokračoval až do sezóny 1992/1993. Pak ale přišly větší změny, které PMEZ změnily do podoby, v jaké dnes známe Ligu mistrů. Další sezóny přinesly menší úpravy, ale základ byl  už takový, jaký dnes známe, když sledujeme fotbal nejvyšší úrovně, jaký Liga mistrů nabízí.

Sledovat Ligu mistrů živě - klikněte ZDE

Přenosy Ligy mistrů můžeme sledovat už od čtyř předkol. Po nich následuje hlavní část soutěže, která se také dělí na dvě části. Nejdříve se utkají skupiny po čtyřech týmech a to systémem každý s každým na domácím i venkovním hřišti.Postupuje mužstvo s lepším skóre po obou odehraných zápasech. V případě shodného skóre přichází na řadu druhý faktor a tím jsou góly na hřišti soupeře, které mají vyšší váhu. Pokud dojde he shodě i gólů na hřišti soupeře, tak dojde k prodloužení zápasu, případně k pokutovým kopům. A vyvrcholení ligy mistrů přijde ve finále, kde se hraje na předem vybraném stadionu a to pouze na jeden zápas, který rozhodně o vítězi Ligy mistrů. Fotbal tím pozná nejlepší klubový tým.

Liga mistrů pochopitelně vede statistiky a tak má i své nejčastější vítěze. Je jím Real Madrid. Tým na druhém místě v počtu zisku titulů je AC Milán. Třetí místo je pak dělené mezi týmy FC Bayern Mnichov, FC Barcelona a Liverpool FC. Můžeme zahrnout do pořadí i počet účastí ve finále a tím se nám na třetím místě osamostatní FC Bayern Mnichov. Stejně tak jako známe nejčastější účastníky finále, tak známe i hráče, kterému se podařilo vstřelit nejvíce gólů. Je to Cristiano Ronaldo. Dohromady v základní části a v playoff dokázal soupeřům nastřílet 116 gólů. Hned těsně za ním, na druhém místě je Lionel Messi s číslem 100.

V Lize mistrů napsalo část své fotbalové historie i několik českých klubů. Český fotbal slavil největší úspěch v sezóně 1991/1992, kdy se ještě hrál PMEZ. Tehdy Sparta obsadila druhé místo v semifinálové skupině. Ještě o několik let dříve slavili fotbalisté Dukly Praha, které se také probojovali do finále. To ale bylo už v roce 1966/1967. Hlavní fáze Ligy mistrů má dva nejčastější české zástupce. Jsou to Dukla Praha a AC Sparta Praha.

Žádnému z českých klubů se nepodařilo Ligu mistrů ovládnout, ale jsou čeští hráči, kteří ji dokázali vyhrát ve službách jiných klubů. Petr Čech (Chelsea FC) a rok 2012. Marek Jankulovski (AC Milán) v roce 2007. Vladimír Šmicer a Milan Baroš (oba Liverpool FC) spolu v roce 2005.

Ačkoli je Liga mistrů velmi atraktivní podívaná i pro české fanoušky a jde o velmi zajímavý fotbal, který u nás k vidění není, tak se vysílá na O2 TV. Jenže tento placený kanál většina lidí nevlastní. Naštěstí jsou tu živé přenosy sportovních událostí dostupné na internetu. Lze sledovat přenos Ligy mistrů i dalších soutěží, kde je fotbal té nejvyšší úrovně. Vše je zdarma a bez registrace. Live stream běží vždy od začátku utkání. Živé online přenosy jsou dostupné pro každého z pohodlí jeho domova. Fotbal už není záležitostí přeplněných stadionů nebo nebezpečných fanoušků. Účast na fotbalovém utkání přímo na stadionu má své kouzlo, ale mnoho lidí jistě ocení možnost mít online přenos a sledovat live stream z pohodlí svého obýváku nebo klidně postele.

Prozkoumejte i další živé přenosy, které jsou zdarma. Klikněte na tlačítko níže a budete přesměrování na stránku se seznamem všech aktuálně vysílaných přenosů, které jsou živě a zdarma ze všech koutů světa. Pomocí vyhledávacího pole můžete najít zápas, který vás zajímá.

X