Tenis
2.června 2023

Roland Garros: Muchová jde do boje o osmifinále

Roland Garros: Muchová jde do boje o osmifinále obrázek

French Open je v plném proudu. V ženské dvouhře právě probíhají 3. kola, které nám stanoví všechny osmifinalistky. Bude mezi nimi i Karolína Muchová? To zjistíme už dnes večer.

Ročník 2023 je z pohledu české účasti poměrně nabitý. Roland Garros nebo-li French Open se ve dvouhře žen zúčastnilo hned 10 českých tenistek. Mezi muži to jsou pouze dva zástupci. Ve čtyřhře se ještě české řady rozšiřují o pár jmen, takže česká stopa je na této vrcholové tenisové akci skutečně velká.

Od Jiřího Lehečky ani Jiřího Veselého si velké postupové naděje neděláme, ale ženy obvykle předvádějí zajímavější výkony a delší cestu turnaji. Bohužel v momentálně hraném 3. kole už máme pouze jednu zástupkyni, kterou je Karolína Muchová. Její zápas třetího kola můžeme s napětím sledovat už dnes od 16:30, kdy svede souboj s Irinaou-Camelií Beguovou. Čas je pochopitelně jako vždy orientační a může se změnit vzhledem k předchozím zápasům, které je potřeba na stejném kurtu odehrát.

Irina-Camelia Beguová není oblíbená soupeřka Karolíny Muchové, protože s ní už dvakrát prohrála, nicméně papírově jde téměř o srovnatelné soupeřky. Muchová je 43. hráčkou světa a Beguová 27. Muchová si postupem do 3. kola vyrovnala loňské maximum na Roland Garros, takže v případě vítězství půjde o kariérní posun a navíc by následné osmifinále mohlo být hratelné, vzhledem k soupeřkám, které se utkají o postup do duelu s vítězkou zápasu Muchová-Beguová.

X