Tenis
8.července 2022

Online: Krejčíková se Siniakovou bojují o účast ve finále Wimbledonu

Online: Krejčíková se Siniakovou bojují o účast ve finále Wimbledonu obrázek

Dvanáctý hrací den Wimbledonu má na svém programu atraktivní semifinále ženské čtyřhry, které by si žádný fanoušek českého tenisu neměl nechat ujít. O účast ve finále bude bojovat české duo Kateřina Siniaková po boku s Barborou Krejčíkovou.

Krejčíková se Siniakovou jsou pro letošní Wimbledon nasazené dvojky a soupeřkami v semifinále jim bude čtvrtý nasazený pár složený z Ukrajinky Kičenokové a Lotyšky Ostapenkové. Sice nejde o tak zvučná jména, ale obě jsou momentálně na svém deblovém maximu a letos na trávě spolu ve čtyřhře ještě nenašly přemožitelky.

Kičenoková (19.) s Ostapenkovou (16.) letos vyhrály titul v Birminghamu. Pak nastoupily do turnaje v Eastbourne, kde titul nezískaly, ale nemůžeme říci, že by našly přemožitelky, protože do finálového zápasu vůbec nenastoupily. V Londýně ale musely už třikrát otáčet po prohraném prvním setu. Vždy se jim to ale povedlo a nyní tak změří síly s českým párem.

Krejčíková (7.) se Siniakovou (3.) jsou nasazené dvojky a své kvality dokazují svými výkony. Teprve ve čtvrtfinále ztratily set. Získaly v něm jediný gem, ale i tak se jim povedlo zápas otočit a vyhrát v poměru 1:6, 7:6, 6:2. Dle sázkových kanceláří je české duo jasným favoritem na postup do finále, ale paradoxně jediné vzájemné utkání loni vyhrály právě Kičenoková s Ostapenkovou, a to těsným rozdílem 2:6, 6:4 a 10:8.

Pokud vše půjde podle plánu, můžete semifinále Wimbledonu s českou účastí sledovat živě od 14:30 našeho času.

X