Tenis
31.května 2022

Djokovič s Nadalem v nejdůležitějším zápasu historie tenisu

Djokovič s Nadalem v nejdůležitějším zápasu historie tenisu obrázek

Právě probíhá Roland Garros a dle některých vyjádření se dnes večer odehraje předčasné finále. A podle legendárního tenisty a bývalého špičkového hráče Matse Wilandera půjde o nejdůležitější zápas v historii tenisu.

Oba dva se bezesporu nesmazatelně zapsali do historie tenisu. Posbírali řadu titulů, odehráli nezapomenutelné duely a vydělali obrovské peníze. Čas je ale neúprosný a ani jeden z nich se na vrcholu nemůže udržet věčně.

Oba dva postupně stárnou a přidávají se zdravotní komplikace. Sám Nadal se vyjádřil tak, že každý zápas může být jeho poslední na Roland Garros, čímž narážel především na své zdravotní komplikace kvůli kterým ještě před dvěma a půl týdny nevěděl, zda bude na Roland Garros startovat. Dodává, že si nyní užívá účast ve čtvrtfinále.

Poslední vzájemný zápas těchto dvou velikánů se uskutečnil před rokem. Tehdy šlo o semifinále French Open, čili o stejný turnaj, na kterém se potkávají nyní, jen je to tentokrát o jedno kolo dříve. Papírovým favoritem je Srb, ale jak víme, vyhrát může kdokoli.

V případě, že by Nadal ovládl celé French Open, získal by 22. grandslamový titul ve své kariéře. Favoritem je ale Djokovič, který na French Open letos neztratil ani set. Naopak Nadal se zapotil a svedl pětisetovou bitvu s Augerem-Aliassimem. Oba k sobě navzájem mají respekt a my tak máme jistotu, že se dnes odehraje tenisový duel, který stojí za to vidět. Nenechte si ho ujít a od 20:45 (může se měnit vzhledem k předchozím utkáním na kurtu) sledujte French Open a historický střet Djokovič - Nadal.

X