Tenis
25.ledna 2022

Krejčíková v deblu končí před branami semifinále. Ve čtyřhře, ale postupuje se Siniakovou dál

Krejčíková v deblu končí před branami semifinále. Ve čtyřhře, ale postupuje se Siniakovou dál obrázek

Poslední česká naděje v deblu Australian Open 2022 zhasla. Barbora Krejčíková nestačila na svou soupeřku a prohrála ve dvou setech. Naopak ve čtyřhře spolu se Siniakovou úspěšně postupují turnajem dále a budou hrát právě čtvrtfinále, které pro Krejčíkovou bylo v deblu osudné.

Už jsme si zvykli, že mužská část pavouka není z pohledu české účasti tak zajímavá, ale v ženské části bývá obvykle nabyto. Stejně tak tomu bylo i v letošním ročníku Australian Open, ale jak turnaj postupoval a my jsme se loučili s jednou tenistkou za druhou, tak postupně přišla řada na všechny české tenistky, a nakonec z turnaje dvouhry vypadla i poslední česká zástupkyně, kterou byla Barbora Krejčíková. Ve čtvrtfinále nestačila na Američanku Keysovou a po dvou prohraných setech je jasné, že se mezi nejlepší čtyřku nedostane.

Český pár Krejčíková Siniaková je na Australian Open nasazen jako první a výsledky také podle toho zatím vypadají. Dosud jim vždy k postupu stačily 2 sety. A právě teď stojí před čtvrtfinálovou bitvou s devátým nasazeným párem Dolehiová Sanderová. Krejčíková má možnosti zlepšit si náladu pro prohraném deblu. A podobně je na tom i Siniaková, která z dvouhry vypadla již dříve. Podaří se Češkám postoupit a udělat další podstatný krok v cestě za grandslamovým titulem? Sledujte živé přenosy z Australian Open 2022.

X