Tenis
24.ledna 2022

Halepová i Zverev překvapivě končí. Skvělou Krajčíkovou čeká čtvrtfinále

Halepová i Zverev překvapivě končí. Skvělou Krajčíkovou čeká čtvrtfinále obrázek

Neúčast Djokoviče není letos jediným velkým překvapením. Je pochopitelné, že z každého zápasu může postoupit jednom jeden, ale nepostup Halepové nebo Zvereva rozhodně překvapením je. Oba jmenovaní podle předpokladů měli o nejlepší umístění v turnaji.

Kapitola Novaka Djokoviče je pro Australian Open 2022 zřejmě již definitivně za námi a dále se už bude řešit jen Rolland Garros případně další turnaje. Mezi další velká překvapení letošního ročníku Australian Open je vyřazení Alexandra Zvereva. Po vítězství v turnaji mistrů a olympijském zlatu byl jedním z hlavních adeptů na grandslamový titul, který by byl jeho vůbec prvním. Bude na něj ale muset ještě čekat, protože v osmifinále nestačil na Kanaďana Shapovala a po setech 3:6, 6:7 a 3:6 se s turnajem rozloučil.

Podobným překvapením je konec grandslamové šampionky Halepové. V jejím případě ale roli hrály křeče, kterou ji v rozhodujícím třetím setu postihly. Na rozjetou Francouzsku pak už nestačila a Krejčíková má tak v cestě za případným titulem o jednu z kvalitních soupeřek méně, i když vzhledem k rozmístění hráček v turnaji by na Halepovou narazila až v teoretickém finále. Když už jsme ale u Krejčíkové, tak ta v osmifinále nezaváhala a Azarenkovou poslala domů po hladkém průběhu utkání, kdy česká tenistka získala dva sety v poměru 6:2. V postupu do semifinále nyní Krajčíkové stojí Američanka Keysová, která vyřadila Badoasovou.

Sledujte tenis živě z Australian Open a fanděte Barboře Krejčíkové!

X