Tenis
21.ledna 2022

Krejčíková po třech setech porazila Ostapenkovou a je v osmifinále. V noci zabojuje Vondroušová

Krejčíková po třech setech porazila Ostapenkovou a je v osmifinále. V noci zabojuje Vondroušová obrázek

Na Australian Open přitvrzuje a dochází k náročným zápasům mezi vyrovnanými soupeři. Jeden takový náročný zápas má za sebou Krejčíková. A Vondroušovou čeká zřejmě velmi podobný.

Mezi ženami je na Australian Open v plném proudu 3. kolo, které rozhoduje o postupujícím do osmifinále, kam se může probojovat velmi omezený počet tenistek. Svou účast v osmifinále má již jistou Barbora Krejčíková. Dále z českého pohledu v turnaji singlu žen zůstává ještě Markéta Vondroušová. Ta má jistou účast ve třetím kole, ale o postup do osmifinále bude ještě muset usilovat.

Barbora Krejčíková ve třetím kole hrála proti Ostapenkové, jež je 26. nasazenou hráčkou. Šlo o třísetovou bitvu, ve které Krejčíková prohrála první set 2:6. Pak se ale oklepala a povedlo se jí vývoj zápasu nejdříve vyrovnat a pak i otočit. Druhý set Krejčíková vyhrála 6:4 a ve třetím toto skóre zopakovala, čímž si zajistila postup do osmifinále.

Druhou Češkou, která zůstává v turnaji je Markéta Vondroušová. Ta v boji o postup do osmifinále narazí na Sabalenkovou. Na první pohled velice těžká soupeřka. Podle tabulek druhá nasazená v turnaji. Její momentální forma ale není nejlepší, takže pokud nedojde k velkému zlomu, měla by Markéta Vondroušová mít reálné šance na postup. Jaká ale bude skutečnost uvidíme v noci na sobotu, kdy by se jejich duel měl odehrát. Sledovat ho pochopitelně můžete živě.

Velmi atraktivním zápasem pak bude osmifinále mezi Barborou Krejčíkovou a rozjetou Azarenkovou, která ve 3. kole smetla Svitolinovou 6:0 a 6:2.

X