Tenis
20.ledna 2022

Macháč bojoval, ale končí ve druhém kole. Vondroušová postupuje, Bouzková ne

Macháč bojoval, ale končí ve druhém kole. Vondroušová postupuje, Bouzková ne obrázek

Každým dalším dnem a vlastně i každým zápasem se vždy jeden tenista raduje z postupu a druhý smutní kvůli vyřazení. Pochopitelně se to týká i českých hráčů a postup do třetího kola se nepodařil Macháčovi a Bouzkové. Naopak Vondroušová jde dál.

Macháč stál přel velkou výzvou. Do Australian Open nastoupil jako kvalifikant a soupeřem ve druhém kole v boji o postup do třetího kola mu byl Cressy, který se v přípravném turnaji v Melbourne probojoval až do finále, kde odehrál vyrovnané utkání s Rafaelem Nadalem. Macháč bohužel nezachytil úvodní set, který tak rychle prohrál. Pak se mu povedlo se oklepat a díky brejku ve čtvrtém gamu druhý set vyhrál. Ve třetím ale získal jen jeden game a opět musel dotahovat, což se mu podruhé už nepovedlo a ve vyrovnaném čtvrtém setu prohrál 6:7. I tak je to pro Macháče vyrovnání kariérního grandslamového maxima.

Do dění Australian Open zasáhla i Marie Bouzková, která se také prala o účast ve třetím kole. První set prohrála jasně 2:6. Ve druhém bojovala do samotného konce a nechybělo málo, aby si vynutila třetí set. Bohužel se to nepovedlo, a i Bouzková tak ve druhém kole Australian Open končí. Naopak Markéta Vondroušová zvítězila 6:2 a 7:5 a účast ve třetím kole už má jistou. Tam jí ale čeká těžká soupeřka. Bude jí druhá nasazená v turnaji, Aryna Sabalenková. Vítězka tohoto zápasu už ale bude v osmifinále. Moc to Markétě Vondroušové přejeme a budeme fandit u živého přenosu.