Tenis
18.ledna 2022

Vondroušová a Macháč jdou dál, ale Kvitová se Siniakovou končí

Vondroušová a Macháč jdou dál, ale Kvitová se Siniakovou končí obrázek

Neúprosný pavouk Australian Open nedává prostor na chyby. Prohrát jeden set není taková tragédie, ale prohraný zápas znamená konec účinkování v turnaji a konec nadějí na tučné prize money. V druhém hracím dnu se pokračuje v prvním kole a české barvy zaznamenávají další úspěchy i neúspěchy.

Mezi neúspěchy bude rozhodně patřit konec Kvitové a Siniakové hned v prvním kole. Petru Kvitovou stejně jako loni vyřadila Sorana Cirsteaová. Loni to bylo ve druhém kole, letos už v tom prvním, a to po setech 2:6 a 2:6. Těžké soupeřce čelila Kateřina Siniaková a ani ona svůj duel nezvládla. Estonka Anett Kontaveitová přes ni postoupila do druhého kola po setech 2:6 a 3:6 z pohledu Siniakové.

Naopak mezi úspěchy můžeme zařadit postup Tomáše Macháče. Svedl bitvu o čtyřech setech s Juanem Manuelem Cerundolem z Argetiny. Z vítězství se nakonec radoval právě Macháč, který postoupil do druhého kola Australian Open po setech 6:3, 2:6, 6:4 a 6:2. Jeho mužský kolega, Jiří Lehečka, při své premiérové účasti na Grandslamu nestačil na Bulhara Grigora Dimitrova a stejně jako Siniaková s Kvitovou končí v prvním kole.

Povedený vstup do turnaje má za sebou Markéta Vondroušová. Domácí Priscillu Honovou přehrála 6:2 a 6:3, čímž si zajistila postup do dalšího kola. Aktuálně se o postup pere Marie Bouzková a vypadá to, že první set zvládne. Sledujte s námi živé přenosy z Auststralian Open 2022.

Aktualizováno: Marie Bouzková také postoupila když s jasnou převahou zvítězila 6:1 a 6:3.

X