Tenis
9.července 2021

I finále Wimbledonu bude s českou účastí. Plíšková se v sobotu utká s Bartyovou

I finále Wimbledonu bude s českou účastí. Plíšková se v sobotu utká s Bartyovou obrázek

Zdá se, že Karolína Plíšková ještě neřekla poslední slovo. Mnohými již byla odepsána, ale nyní předvedla bojovný výkon a zajistila si účast ve finále Wimbledonu.

Své kvality v minulosti Plíšková prokázala, ale obecně platilo, že na velkých turnajích se jí moc nedařilo. V roce 2016 hrála finále US Open a jen se čekalo, až nějaký grandslam vyhraje. Teď k tomu je velká příležitost. Celou letošní sezónu ale nehrála příliš dobře a před začátkem Wimbledonu by na ni vsadil asi málokdo.

Zmiňované finále US Open bylo překvapením, a proto mohla být Plíšková uvolněná a ničím nesvázaná. V současné době to má těžší, ale zároveň předvedla, že ještě má co ukázat. U kouče Bajina si pochvaluje pozitivní přístup, který je u ní zřejmě kvůli psychice důležitý.

Semifinálová bitva Wimbledonu byla náročná, ale zároveň si ji Plíšková díky zaplněným tribunám mohla i užít. Konečně se totiž představila na centrálním kurtu. A díky svému výkonu se na něm v sobotu odpoledne představí znovu, když ve finále vyzve světovou jedničku Ashleigh Bartyovou.

X