Tenis
7.července 2021

Wimbledon vrcholí. Poslední česká naděje svede boj o účast ve finále

Wimbledon vrcholí. Poslední česká naděje svede boj o účast ve finále obrázek

Jsme téměř na konci další tenisové události roku. Vrcholí Wimbledon, což znamená tenisový svátek pro příznivce bílého sportu. Srovnatelné výkony můžeme sledovat už jen na dalších třech grandslamech, případně na olympijských hrách. O to více nás může těšit fakt, že mezi čtyřmi nejlepšími nalezneme i české barvy, které hájí Karolína Plíšková.

O českých úspěších v mužské části pavouka nelze hovořit, takže pro příznivce výhradně českých barev zůstává jen ženský tenis. I přes to se ale můžeme těšit na zajímavé vyvrcholení mužské soutěže, kde zatím vše nasvědčuje dalšímu souboji Federera a Djokoviče, ale jejich vzájemnému duelu ještě stojí v cestě další soupeři, takže teprve uvidíme, zda na vzájemný souboj dojde. Už dnes můžeme od 14:30 sledovat zápas Djokoviče a od 16:00 pak nastoupí Federer.

Co se týče českých žen, bylo očekávání našich fanoušků poněkud náročnější než v mužském tenisu. Hned několik skvělých tenistek hájilo naše barvy a opět zanechaly výraznou stopu. Ve čtvrtfinále jsme měli hned dvojnásobné zastoupení. Karolína Muchová jakožto devatenáctá nasazená svedla boj proti vítězce Wimbledonu z roku 2018 Němce Angelique Kerberové. Šlo o druhou účast Muchové ve čtvrtfinále Wimbledonu a opět šlo o konečnou zastávku. S Kerberovou se Muchová utkala potřetí a opět prohrála, ale i tak předvedla pěkný tenis. Zvláště ve druhém setu dokázala soupeřku přitlačit a získat brejk. Bohužel ho ale v další hře nepotvrdila a Kerberová sadu otočila, získala a může slavit postup do semifinále.

Druhou českou zástupkyní ve čtvrtfinále byla Karolína Plíšková, která se v poslední době dost hledá. Nyní se zdá, že svou hru našla a relativně snadno získala první set (6:2). Nakonec zvládla i ten druhý a za hodinu a 21 minut proměnila mečbol. Dle jejích slov by se pár chyb našlo, ale na postup to stačilo, a to je hlavní. Další kroky Plíškové tak budou směřovat do semifinále, kde se utká s druhou nasazenou Sabalenkovou o účast ve finále, kde bude vítězce soupeřka úspěšnější z duelu Bartyová - Kerberová. Obě semifinále se odehrají ve čtvrtek od 14:00.

X