Tenis
2.června 2021

French Open v plném proudu. Kvitová odstoupila dobrovolně, jiné Češky vypadly a další postupují

French Open v plném proudu. Kvitová odstoupila dobrovolně, jiné Češky vypadly a další postupují obrázek

Jeden z největších tenisových svátků letošního roku je tady. V rámci Grand Slamu měří tenistky a tenisté své síly a aktuální formu na antukovém turnaji v Paříži. Dotace turnaje je 38 milionů € a o tučné prize money se uchází i několik Češek.

Jediným zástupcem mezi muži byl Jiří Veselý, který své působení v turnaji ukončil už v prvním kole, když nestačil na 23. nasazeného Rusa Chačanova a podlehl po setech 1:6, 2:6 a 3:6. Česká ženská stopa je v turnaji podstatně silnější, ale los určil, že hned v prvním kole došlo na čistě český souboj.

Petra Kvitová zvítězila v prvním kole, ale pak nečekaně oznámila, že odstupuje z turnaje kvůli zranění, jež si způsobila po tiskové konferenci. V českém derby mezi Kristýnou Plíškovou a Barborou Krejčíkovou zvítězila favoritka, která před týdnem na okruhu WTA získala ve Štrasburku premiérový titul. Jednalo se o třísetovou bitvu, ze které vyšla vítězně Krejčíková, jež se loni v Paříži probojovala do osmifinále. Muchová i druhá ze sester Plíškových si se svými soupeřkami poradily a postoupily dále.

Roli favoritky potvrdila i Vondroušová, která postoupila hladce 6:1 a 6:3. Naopak Siniaková nejdříve vydřela první set, když otočila z nepříznivého stavu 2:5 na 7:6. Ve druhém setu už na svou soupeřku recept nenašla a prohrála ho 7:5, čímž se stav setů vyrovnal na 1:1. Rozhodoval třetí set, který Siniaková nezačala vůbec dobře. Za stavu 1:5 dokonce čelila mečbolu, ale dokázala vyrovnat na 5:5. Následně získala čistou hrou své podání a dostala se do vedení 6:5, které pak dotáhla i do zdárného konce 7:5 a může slavit postup.

Další zajímavé zápasy nás ještě čekají, a to jak v ženském tenisu, kde můžeme fandit českým barvám, tak i v mužském, kde sice české zastoupení už nemáme, ale i tak jde o atraktivní zápasy.

X