Tenis
28.května 2021

Česká vítězná série ve stínu hokeje. Pomůže k úspěchu na French Open?

Česká vítězná série ve stínu hokeje. Pomůže k úspěchu na French Open? obrázek

Fantastická Krejčíková prodloužila svou vítěznou sérii a na turnaji ve Štrasburku si zahraje o účast ve finále. Pro český tenis je to před začínajícím French Open dobré znamení. V dobrém rozpoložení je i Muchová, která vynechala několik předchozích turnajů.

Barbora Krejčíková ve Štrasburku prodloužila svou vítěznou sérii, když po vyrovnaném prvním setu (7:6) jasně ovládla ten druhý (6:1) a vyřadila třetí nasazenou Jekatěrinu Alexandrovovou z Ruska. Tím se Krejčíková dostala do semifinále, což opět vylepší její nejlepší umístění v žebříčku dvouhry. Momentálně je na 38. místě. Soupeřkou v duelu o účast ve finále jí bude Jule Niemeierová, německá kvalifikantka.

Mohlo by se zdát, že před začínajícím Roland Garros je to dobré znamení. Skutečnou formu, se kterou se tenistky v Paříži představí ale uvidíme až od neděle, kdy tento druhý Grand Slam sezóny začíná. Po vynechání několika turnajů kvůli léčení natrženého břišního svalu by se měla představit Karolína Muchová. Ve staronové roli se představí Karolína Plíšková, která by po čtyřech letech měla nastoupit ve čtyřhře po boku své sestry. Na velkých turnajích spolu nastoupili několikrát, ale přes první kolo se dostaly naposledy právě v Paříži, a to už před šesti lety.

Ve dvouhře začne Karolína Plíšková proti Vekičové z Chorvatska. Loňská semifinalistka Petra Kvitová začne s některou z hráček z kvalifikace. Los ale rozhodl z v neprospěch českého tenisu, protože hned první kolo nabídne dva české souboje. Postaví se proti sobě Marie Bouzková a Kateřina Siniaková a v druhém duelu to bude Barbora Krejčíková a Kristýna Plíšková. Mezi muži máme jediného zástupce, kterým je Jiří Veselí, jež se utká s Rusem Karenem Chačanovem.

Veškeré počínání všech tenistů na Roland Garros i mimo něj budeme sledovat online.

X