Tenis
17.února 2021

Fantazie na Australian Open. Muchová porazila světovou jedničku, Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále

Fantazie na Australian Open. Muchová porazila světovou jedničku, Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále obrázek

Parádní noc mají za sebou Češky na Australian Open. Karolína Muchová se v rámci čtvrtfinále utkala se světovou jedničkou a zároveň domácí favoritkou, Bartyovou. Pár Krejčíková, Siniaková nastoupil ke svému semifinále a stejně jako Muchová skvěle otočil vývoj svého utkání po prvním prohraném setu.

Karolína Muchová je na Australian Open nasazená 25. hráčka ale pavouk ji ve čtvrtfinále svedl dohromady se světovou jedničkou Bartyovou. První sada byla relativně jasná ve prospěch světové jedničky. Muchová podlehla 1:6, ale pak přišel další skvělý obrat vývoje utkání. Podobný, jako předvedla v předchozím zápasu. Zbylé dva sety totiž uhrála skvěle 6:3 a 6:2 a poprvé si zahraje semifinále Australian Open. V něm se utká s Bradyovou, 22. nasazenou hráčkou. Vítězka pak ve finále narazí na hráčky z druhé strany pavouka, kde se o účast ve finále utkají Williamsová s Osakovou.

Neuvěřitelným výsledkem Karolíny Muchové to ale dnes neskončilo. Ke svému semifinále nastoupil český pár Krejčíková, Siniaková. První set prohrály 3:6, ale pak přišel podobný obrat jako u Muchové a zbylé dva sety byly v české režii. 6:2, 6:4 a bylo hotovo. Nyní můžeme vyhlížet finále čtyřhry, do kterého se český pár Siniaková, Krejčíková na Australian Open probojoval poprvé. Ačkoli mají na kontě několik grandslamových titulů, finále Australian Open budou hrát poprvé.

A nakonec tenisová zpráva mimo Australian Open. Marie Bouzková na turnaji Phillip Island Trophy, který se hraje také v Melbourne ve třech setech porazila Švýcarku Jil Teichmannovou a zajistila si postup do semifinále. Českému tenisu se dnes v noci velmi dařilo. Další vývoj budeme sledovat online.

X