Tenis
16.února 2021

Zatímco se Muchová chystá na čtvrtfinále, Krejčíková se Siniakovou si zahrají o finále

Zatímco se Muchová chystá na čtvrtfinále, Krejčíková se Siniakovou si zahrají o finále obrázek

Skvělá Muchová fantasticky obrátila vývoj svého utkání v osmifinále. Předvedla výborný obrat a vybojovala postup do čtvrtfinále, čímž vyrovnala svůj nejlepší výsledek v Grandslamu, kterého dosáhla předloni ve Wimbledonu. Nyní ji ale čeká nejkvalitnější soupeřka, na kterou je možné momentálně narazit. Do cesty se jí postaví světová jednička a domácí favoritka Ashleigh Bartyová. Nepůjde ale o jejich první měření sil. To se uskutečnilo už v roce 2018, kdy v rámci US Open Muchová podlehla ve dvou setech. Věříme, že jí teď podaří vzájemnou bilanci vyrovnat.

Muchová jistě bude mít velkou motivaci, ale podobně na tom bude i Bartyová. Potřebovala by vyhrát ještě 3 zápasy, aby dosáhla na titul. Tím by skončilo velmi dlouhé čekání australských fanoušků a tenistů na domácí titul. Poslední domácí vítěz Australian Open totiž byla Christine O'Neilová v roce 1978.

Zatímco bedlivě sledujeme vývoj dvouher a držíme pěsti Karolíně Muchové (její souboj o účast ve čtvrtfinále se uskuteční v 1:00 ve středu našeho času), tak jsou trochu upozaděny čtyřhry, kde se to ale z českého pohledu vyvíjí také zajímavě. Siniaková s Krejčíkovou už mají za sebou čtvrtfinále a ve třech setech vybojovaly postup, takže si zahrají o účast ve finále. Ačkoli duo Krajčíková, Siniaková již získalo několik grandslamových titulů, na Australian Open se jim to dosud nepodařilo. Současná účast v semifinále je tak vyrovnáním jejich nejlepšího umístění v Melbourne.

Ve stínu Australian Open pak hraje Marie Bouzková na Phillip Island Trophy v Melbourne, kde po kvalitním výkonu postoupila do čtvrtfinále.

Středeční zápasy na Australian Open: (časy jsou orientační)

1:00 Bartyová - Muchová
3:00 Bradyová - Pegulaová
5:00 Rubljov - Medveděv
9:30 Tsitsipas - Nadal

X