Tenis
10.února 2021

Australian Open: Kvitová končí, Vondroušová postupuje, Plíšková bude skládat reparát

Australian Open: Kvitová končí, Vondroušová postupuje, Plíšková bude skládat reparát obrázek

S každým dalším kolem přituhuje a soupeřky jsou čím dál kvalitnější. Je za námi další nálož zápasů v australském Melbourne na očekávaném Grandslamu a jak účastnice postupují pavoukem nasazených hráček, tak jejich počet řídne. To se pochopitelně podepisuje i na české stopě, kterou zanechávají naše hráčky.

Už nyní je jasné, že Petra Kvitová neobhájí účast ve čtvrtfinále, protože Cirsteaová pro ni ve druhém kole byla příliš silnou soupeřkou. První set Kvitová prohrála 4:6 a ještě nic nebylo ztraceno. Když ve druhém zvítězila 6:1, zdálo se, že má převahu na své straně a zápas dovede do zdárného konce, jenže třetí sada dopadla přesně obráceně, tedy 1:6. Kvitová se s Cirsteaovou utkala po osmé a usilovala o šestou výhru. To se bohužel nepovedlo a na Australian Open končí.

Naopak Markéta Vondroušová může slavit další dílčí úspěch, kterým je postup do třetího kola. Nejlepší možný vstup do utkání měla Vondroušová proti Marinové, když ji hned v první hře zápasu vzala podání. A v podobném duchu se nesl i zbytek prvního setu, který Vondroušová získala hladce 6:1. Drama přinesl úvod druhého setu, kdy se role otočila a Markéta záhy prohrávala 0:2 a 0:40 při svém podání. Ani to ji ale nezlomilo a game dotáhla na shodu. Pak šestkrát odvrátila ztracení dalšího podání, a nakonec snížila na 1:2. Celý set po atraktivní bitvě Vondroušová vyhrála 7:5, čímž si zajistila postup do dalšího kola.

Účast ve druhém kole má před sebou také Karolína Plíšková. Její zápas se odehraje zítra a soupeřkou jí bude Collinsová, se kterou svedla vyrovnanou bitvu minulý týden na přípravném turnaji Yarra Valley Classic. V té ale po dvou tie breacích Collinsová vyhrála. Plíšková je nicméně rozjetá z prvního kola Australian Open, kde se zdržela jen 51 minut během kterých své soupeřce nechala jen 2 hry a celou dobu zápas s přehledem kontrolovala. Vzhledem k nečekanému vyřazení Kvitové se tak pravděpodobně Plíšková stává největším českým želízkem. Další vývoj budeme sledovat online.

X