Tenis
8.února 2021

Začalo Australian Open. Vondroušová postupuje, Siniaková vypadla, Kvitová bojuje o postup právě teď

Začalo Australian Open. Vondroušová postupuje, Siniaková vypadla, Kvitová bojuje o postup právě teď obrázek

Právě probíhá první den Australian Open a už tu máme několik pozitivních i negativních zpráv. Nejzásadnější informace se z českého pohledu týkají tenistek a jejich cesty turnajem. Pavouka postupujících budeme pečlivě sledovat až do samotného finále, ale počínání českých tenistek je zvlášť zajímavé.

Bohužel své působení v prvním letošním Grandslamu už má za sebou Kateřina Siniaková, která už v prvním kole nestačila na svou soupeřku. Po třísetové bitvě Siniaková podlehla 43. hráčce světového žebříčku, kterou je Francouzka Fiona Ferrová. První set Siniaková vybojovala v tiebreaku 7:6, ale druhý prohrála 2:6. Rozhodující třetí set byl pro Siniakovou nadějnější, ale stejně podlehla poměrem 4:6.

Naopak první kolo má úspěšně za sebou Markéta Vondroušová. Jako první z Češek si zajistila postup do druhého kola, ale zadarmo to rozhodně neměla. Stejně jako Siniaková musela svést třísetovou bitvu. První set prohrála 2:6, ale zmobilizovala své síly a druhý i třetí set získala v poměru 7:5. Celý zápas trval dvě a půl hodiny a stál Vondroušovou hodně sil, takže jistě využije všech možností, jak zregenerovat své tělo před druhým kolem.

Ke svému zápasu dnes nastoupí také Petra Kvitová. Už od 9:00 našeho času by měla zahájit svou účast v Australian Open. Obhajuje účast ve čtvrtfinále, takže jednoznačně potřebuje vyhrát a postoupit dál, aby se nepropadala žebříčkem. V cestě jí momentálně stojí Minnenová, se kterou se již utkala ve Stuttgartu v rámci osmifinále halového antukového turnaje. Tehdy Kvitová zvítězila 6:1 a 6:4. Její dnešní počínání i další zápasy z Australian Open můžete sledovat živě na sportovních kanálech nebo v online reportážích.

X