Tenis
16.prosince 2020

Australian Open 2021 proběhne. Později a s povinnou karanténou. Dostupné informace zde

Australian Open 2021 proběhne. Později a s povinnou karanténou. Dostupné informace zde obrázek

Je dobrým zvykem, že tenisový kalendář během celého roku nabídne 4 velké turnaje, kterým se říká Grand Slamy. Tento zvyk byl ale v roce 2020 bohužel narušen. Australian Open, které se každoročně koná hned v lednu ještě proběhlo před propuknutím pandemie ve svém obvyklém termínu a se správnou diváckou kulisou. Druhý Grand Slam už byl ale poznamenán nepříznivou situací, která vedla k jeho přeložení na podzim. Wimbledon byl nečekaně zrušen úplně a US Open se odehrálo v osekané verzi.

Mnoho lidí tak už s napětím vyhlíží velké tenisové turnaje roku 2021. Prvním by mělo být právě Australian Open, jehož původní termín byl stanoven na 18. až 31. ledna. Podle aktuálních informací to vypadá, že se turnaje odehraje, jen s určitými změnami. Tou nejzásadnější je posunutí termínu. Začínat by se mělo o 3 týdny později, tedy 8. února. Tato informace pochází od šéfa turnaje v Melbourne, Craiga Tileyho, jež ji dal na vědomí hráčům.

Posunutí termínu ale nebude jedinou změnou. Hráčů se budou týkat i další komplikace, ke kterým bude patřit povinná dvoutýdenní karanténa. Během této doby budou hráči testováni celkem pětkrát. Pokud budou mít výsledky negativní, budou moci během karantény trénovat, ale s podmínkou, že mimo hotelový pokoj denně stráví maximálně 5 hodin. Jakým způsobem to ovlivní psychiku a výkonnost hráčů uvidíme nejspíše až v únoru.

Nás může zajímat zejména počínání Karolíny Plíškové, kterou povede nový trenér. Jde o sedmého trenéra za posledních 6 let. Sascha Bajin má za sebou spolupráci se Serenou Williamsovou, Caroline Wozniackou, Naomi Ósakovou nebo Kristinou Mladenovicovou. Jak bude svědčit Plíškové již brzy zjistíme. Bude to na Australian Open 2021 nebo už dříve? Uvidíme.

X