Tenis
26.května 2020

Po koronavirové pauze začíná ožívat i tenis. Česká elita v akci na domácím turnaji

Po koronavirové pauze začíná ožívat i tenis. Česká elita v akci na domácím turnaji obrázek

Po nucené přestávce zde máme z mrtvých vstání tenisu. Kdy se dočkáme turnajů velikosti Grand slamu, můžeme stále jen odhadovat, ale jisté je, že lokální turnaje mají zelenou. A jedním z nich je turnaj o pohár prezidenta ČTS, který se právě odehrává na kurtech pražské Sparty.

Málokdy se stane, že je česká tenisová elita takto pohromadě. Díky absenci světových turnajů k tomu ale došlo, a ačkoli chybí trojice Karolína Plíšková, Marie Bouzková a Markéta Vondroušová, stále se je na co dívat, protože se na kurtech představí osm bojovnic, které si to po douhé pauze rozdají na tvrdém povrchu. Jejich mužští kolegové, kterých je také osm, se utkají na antuce.

Hvězda uplynulé sezóny, Karolína Muchová, se představí jako první v duelu s Kristýnou Plíškovou. Na kurtu je následně vystřídá zkušená Barbora Strýcová, která vyzve o generaci mladší nastupující hvězdu Lindu Fruhvirtovou. V programu nebude chybět ani Petra Kvitová, jež vyzve Barboru Krejčíkovou. Mezi osmičkou žen je ještě Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká. Jejich zápas by se měl uskutečnit na závěr středečního dne.

Mezi muži se v turnaji představí Lukáš Rosol, Vít Kopřina, Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář, Michael Vrbenský, Jiří Veselý, Jiří Lehečka a Tomáš Macháče. Zejména hru Forejtka můžeme sledovat pečlivě, protože napoví, v jaké je formě. Pro připomenutí je nutné zmínit, že jde o juniorského vítěze US Open.

X