Tenis
21.ledna 2020

Plíšková suverénní, Muchová také postupuje, Vondroušová končí. Zítra pokračuje Kvitová a Krejčíková obrázek

Australian Open už je v plném proudu. Je za námi druhý hrací den, který v ženské kategorii singlu přinesl opět změny v českém zastoupení v celé soutěži.

Karolína Plíšková skvěle zvládla své úvodní představení. Jako turnajová dvojka dnes zvítězila nad Francouzkou Kristinou Mladenovicovou.  Plíšková vstoupila do prvního setu jako uragán a za chvíli vedla už 5:0 na gamy.  Francouzska těsně odvrátila kanára, ale první set prohrála jednoznačně 1:6. Druhý set už byl o poznání vyrovnanější. Za stavu 5:5 se zdálo, že by se vše mohlo zdramatizovat a rozhodnout by mohl až třetí set, ale Plíškovou podržel servis a dokázala set vyhrát 7:5.

Druhá z českých tenistek, která se dnes představila, byla Karolína Muchová. První set vyhrála pohodlně 6:3, ale ve druhém podlehla 2:6. Třetí set musel rozhodnout tie break. Nejprve se zdálo, že si Karolína postup jednoduše pohlídá, ale následně prohrála několik míčků v řadě. Zkušená Belgičanka dokonce Muchové dvakrát vzala podání, ale česká bojovnice nakonec zvítězila a postupuje. Také se dnes představila Markéta Vondroušová, která také bojovala ve třech setech, ale bohužel rozhodující set prohrála 4:6 a na Australian Open končí.

Středa na Australian Open

Kristýna Plíšková měla už v úterý vyzvat Watsonovou, ale kvůli průtahům v předchozích zápasech je jejich zápas odložen na středu. Kristýna Plíšková proti Watsonové nastoupí v 1:00 našeho času. Ve stejný čas by na centrkurtu měla začít bojovat Petra Kvitová o účast ve třetím kole proti Badosaové. Třetí Češkou, která se zítra představí je Barbora Krejčíková, která bude mít těžkou soupeřku Alexandrovovu. Jejich duel by měl začít ve 2:30 našeho času.