Tenis
20.ledna 2020

Online: Australian Open. První den je za námi, co nás čeká dál?

Online: Australian Open. První den je za námi, co nás čeká dál? obrázek

Skalní fanoušek se má na co těšit, protože dnes začala jedna z největší tenisových událostí roku. Australian Open je jedním ze čtyř Grand Slamů, které se během roku konají a tenisté i tenistky ho považují za jeden ze svých cílů.

Fanoušci, kteří tenis sledují kvůli úspěchům českých barev, svou pozornost budou muset zaměřit primárně na ženský tenis, kde určitě bude co sledovat.

V Melbourne, kde se turnaj koná je o deset hodin více. To znamená jediné. Na dopolední a odpolední zápasy si budete muset přivstat. Večerní utkání budou z našeho pohledu v příznivějším čase. Například Karolína Plíšková svede svůj boj zítra od 9:30 našeho času.

První den

Jižní první den přinesl pro české barvy radost i smutek. To ale bylo nevyhnutelné, protože už v prvním kole los přidělil Petře Kvitové za soupeřku její krajanku. Utkala se s Kateřinou Siniakovou, pro kterou utkání nedopadlo vůbec dobře. Uhrála jen první game celého zápasu a následně jich 12 v řadě prohrála. Na kurtu se viditelně rozplakala a ve své zlosti ani nepodala ruku hlavnímu rozhodčí. Výsledkem tedy je konec Kateřiny Siniakové v prvním kole, ale hladký postup a ukázka slušné formy Petry Kvitové.

Svůj zápas zvládla i Barbora Krejčíková, která sice musela vítězství vybojovat až ve třetím setu, ale povedlo se. První set získala těsně 7:6. Ve druhém podlehla 2:6, ale poslední a rozhodující set ovládla v poměru 6:3 a mohla se radovat z postupu. Další české představené se konalo na dvorci, kde se utkala Cirsteaová proti Barboře Strýcové. Té se zápas bohužel nepovedl a stejně jako v loňském roce končí už v prvním kole. Jako poslední se představila Marie Bouzková. Jako jasný outsider šla do utkání proti obhájkyni titulu, Naomi Ósaové. Bez respektu dokázala Bouzková získat úvodní dva gamy svého podání a dokonce donutila soupeřku odvracet brejkboly, ale za stavu 2:2 se Ósaková rozehrála a zvítězila 6:2 a 6:4.

Druhý den

Z českého pohledu se zítra můžeme těšit na další porci zajímavých duelů. Už v jednu hodinu ráno našeho času vyzve Karolína Plíšková Mladenovicovou. Jasnou favoritkou je pochopitelně Plíšková. V 7:00 by mělo začít utkání Markéty Vondroušové proti Rusce Kuzněcovové. S aktuální formou Vondroušové by postup neměl být problém. Ve stejný čas zahání svou účast na Australian Open i Karolína Muchová. S Flipkensovou by si též měla dokázat poradit. A nakonec se dočká i Kristýna Plíšková. Vyzve Watsonovou a podle kurzu by mělo jít o vyrovnané utkání. Můžeme jen doufat, že Plíšková nevypadne hned v prvním kole.