Tenis
29.září 2019

Tenis: České tenistky patří mezi elitu světového tenisu. Absolutně dominují aktuálním tabulkám!

Tenis: České tenistky patří mezi elitu světového tenisu. Absolutně dominují aktuálním tabulkám! obrázek

Pokud se podíváme na aktuální přehled žebříčku ženského světového tenisu, nalezneme v první elitní stovce hned osm českých tenistek. Ještě lepší pohled je na celkové hodnocení TOP 10, kde je hned 5 českých hráček. Zajímavé je, že v této statistice se žádná jiná země Česku ani zdaleka nepřibližuje. Nejblíže je Kanada, která má v zastoupení dvě hráčky.

Světovou dvojkou ve dvouhře je stále Karolína Plíšková, která neustále útočí na post světové jedničky. Připomínáme, že nejlepší hráčkou je aktuálně Ashleigh Baryová z Austrálie. Druhou nejúspěšnější češkou je pak Petra Kvitová, která ve dvouhře zaujímá sedmou pozici. V deblu je světovou jedničkou stále a celkem neohroženě Barbora Strýcová, na sedmém místě Kateřina Siniaková a desátá je její spoluhráčka Barbora Krejčíková.

Mezi dalšími hráčkami v elitní stovce je pak také Voundroušová, Muchová, Siniaková, Bouzková a Kristýna Plíšková. Ve čtyhře pak doplňuje ješté Krejčíková, Peschkeová, Hradecká, Sestini Hlaváčková a Voráčková.

Tabulka můžského tenisu už tak příznivá pro české barvy není. Nejlepším hráčem je na 104. místě Tomáš Berdych, kterého následuje na příčce 125. Jiří Veselý a na 147. přícce je Lukáš Rosol.

X