Tenis
23.září 2019

Muchová to dokázala a slaví první titul. Z dalšího turnaje se odhlásila

Muchová to dokázala a slaví první titul. Z dalšího turnaje se odhlásila obrázek

Teprve druhá finálová účast na okruhu WTA a hned třiadvacetiletá Karolína Muchová slaví titul. Po úspěchu na Wimbledonu, kde se dostala do čtvrtfinále, nyní na turnaji v Soulu vybojovala první titul kariéry. Svou soupeřku, Magdu Linetteovou z Polska, porazila jednoznačně 6:1 a 6:1 za pouhých 69 minut.

Letošní sezónu Karolína Muchová zahájila na 145. místě ženského žebříčku WTA. Dosavadním maximem ještě před turnajem v Soulu bylo 43. místo a to se po triumfu ještě vylepší a Karolína se posune do první čtyřicítky. Čekání na finálový zápas bylo více než šestihodinové a po už tak náročném turnaji není divu, že se z toho následujícího odhlásila. Měla hned v prvním kole hrát proti Marii Bouzkové na turnaji v čínském Wu-chanu, ale nahradila ji Slovinka Tamara Zidanšeková. Díky svým úspěchům z poslední doby se Karolína Muchová posune dokonce před Kateřinu Siniakovou na 5. místo mezi Češkami v pořadí WTA.

Ačkoli se Muchová z turnaje ve Wu-chanu účastnit nebude, důležitý souboj tam svede Karolína Plíšková, protože bude mít další příležitost stát se světovou jedničkou a sesadit z trůnu Ashleigh Bartyovou. Plíšková v minulém roce vypadla už ve druhém kole, zatímco Australanka obhajuje účast v semifinále. Všechna utkání z Čínského turnaje můžete sledovat živě zde na webu.

X