Tenis
11.září 2019

Ukončí světová jednička sezónu kvůli přípravě na lednové Australian Open?

Ukončí světová jednička sezónu kvůli přípravě na lednové Australian Open? obrázek

Aktuální světová jednička, Novak Djokovič, má za sebou poměrně úspěšnou sezónu. Kromě toho, že stále drží post světové jedničky mužského tenisu, tak má na svém kontě již šestnáct grandslamových titulů. Jeden z nich přidal nedávno na Wimbledonu. A v letošním roce přidal i další. V lednu na Australian Open. Kromě úspěchů na Grandslamech zaznamenal také titul na Masters v Madridu a probojoval se do finále v Římě.

Nyní ale této tenisové legendě hrozí předčasný konec sezóny. Poslední Grandslam pro Djokoviče skončil v osmifinále, kde vzdal utkání se Stanem Wawrinkou kvůli potížím s levým ramenem. Údajně ani není vyloučeno, že Djokovič podstoupí, stejně jako minulý rok v únoru, menší operaci ve Švýcarsku.

Po odstoupení z US Open Srb uvedl, že se bude chtít plně uzdravit do 30. září, kdy začne turnaj v Tokiu. Nyní se ale zdá, že Djokovič přehodnocuje své plány a dokonce zvažuje i předčasné ukončení sezóny. Důvodem pro takové rázné opatření by byla důkladná příprava na obhajobu titulu z Australian Open, o kterou se jistě pokusí v lednu 2020 v Melbourne. A vy u toho můžete být s námi díky online živým přenosům.

Sestřih nejlepších momentů Novaka Djokoviče:

X