Tenis
15.července 2019

Wimbledon v kostce! Český úspěch = Strýcová, staronový vítěz Djokovič a milióny liber!

Wimbledon v kostce! Český úspěch = Strýcová, staronový vítěz Djokovič a milióny liber! obrázek

Včera skončil asi nejslavnější tenisový grandslam - Wimbledon. Anglický tenisový svátek, který se celý odehrává na trávě je asi nejznámějším tenisovým turnajem, na kterém kromě špičkových tenistů z celého světa, můžete na centrkurtu potkat i anglickou královnu. Pravě kvůli anglické královské rodině tento slavný grandslam spojuje vrcholový tenis s anglickými tradicemi.

První Wimbledon se odehrál již v roce 1877. Na ten letošní se kvalifikovalo hned češek a dva Češi. Nejvýše nasazenou českou byla trojka - Karolína Plíšková. Kromě Karolíny se v turnaji představila také sestra Kristýna Plíšková, dále Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Tereza Martincová, Marie Bouzková, Karolína Muchová. Mezi muži reprezentovali Českou Republiku pouze dva čeští zástupci, Tomáš Berdych a Jiří Veselý.

Mezi české favoritky na vítězství ve Wimbledonu patřila bezesporu třetí nasazená Karolína Plíšková, která hladce prošla až do čtvrtého kola, kde však prohrála s další češkou Karolínou Muchovou. Muchová předvedla vynikající nasazení a probojovala se až do čtvrtfinále Wimbledonu, kde však podlehla Svitolinové 7:5 a 6:4. Diváci také ostře sledovali počínání Petry Kvitové, která tento vysoce ceněný titul Vítěz Wimbledonu získala již dvakrát. Kvitová však letos na travě ještě nehrála a vypadla ve třetím kole. Největší úspěch zaznamenala Barbora Strýcová, která svojí skvělou hrou došla až do semifinále Wimbledonu, kde se však proti ní postavila na kurt Serena Williamsová a úspěšné tažení české tenistky ukončila. Serena Williamsová nastoupila ve finále Wimbledonu proti favorizované Halepové a právě Simona Halepová se stala vítězskou Wimledonu 2019!

Největší úspěch pro český tenis zajistila na letošním Wimbledonu již zmiňovaná Barbora Strýcová, která sice v ženské dvouhře vypadla v semifinále, ale v ženské čtyřhře dosáhla až na samotný vrchol a stala se wimledonskou vítězskou. Ve finále porazila s partačkou Sie Šu-wej, pár Dabrowská, Sü I-fan 6:2, 6:4. Barbora Strýcová se tímto triufem stala světovou jedničkou ve čtyřhře! (Připomínáme, že titul ženské čtyřhry obhajoval český pár Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková - letos ale vypadli v semifinále.

Působení našich tenistů v mužské části Wibledonu nebylo tak přesvědčivé jako v případě českých tenistek. Tomáš Berdych vypadl hned v prvním kole a Jiří Veselý se probojoval až do třetího kola, kde však jeho cesta Wimbledonem skončila. O titul se pak poprali Novak Djoković a Roger Federer. Ze souboje těchto dvoj tenisových velikánu vyšel vítězně Djokovič a po zásluze získal svůj již 16. grandslamový titul.

Na závěr letošního Wimbledonu nám dovolte pár čísel. Na Wimbledon jste se letos mohli podívat již za 25 liber (700 Kč). Za těchto pár stovek jste se ale mohli podívat jen na méně významné zápasy. Avšak například sledovat tenis živě při finále můžu jste mohli za 60.000 Kč. Dalším skloňovaným slovem na Wimledonu jsou Wimbledon Prize Money. Jednoduše: odměna pro účastníka jednotlivých kol a vítěze. Za účast v prvním kole získali hráči a hráčky 45 tisíc liber. Za čtvrfinále 294 tisíc liber, za semifinále dalších 588 tisíc liber. Finalisti si odnesli 1.175.000 liber a vítěz a vítězska 2.350.000 liber. Ačkoli se Wimbledon hraje již od roku 1877, tak odměna pro hráče se objevila až v roce 1968, kdy vítěz dostal 2000 liber. Zajímavostí Wimledonu jsou také tradiční jahody se smetanou. Porce této tradiční pochoutky, kde je minimálně 10 jahod vyjde na 2,5 libry. Minulý rok se prodalo 166.055 porcí těchto jahod. Hráči na Wimledonu musí být střikně oblečeni v bílém a povolen je pouze 1 cm široký proužek jiné barvy. (Bíla barva se v tomto případě vztahuje na úplně vše, včetně spodního prádla). Pokud je na centrální dvorci přítomna v královské lóži královna nebo princ z Walesu musí hráči při příchodu na kurt před královskou lóží pokleknout. Královna na Wimbledon zavítala v roce 1957, 1962, 1977 a naposled v roce 2010.


Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.


Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.


X