Tenis
20.dubna 2019

Fedcupovou baráž o udržení ve Světové skupině Češky vedou už 2:0

Fedcupovou baráž o udržení ve Světové skupině Češky vedou už 2:0 obrázek

Prostějovský tenisový kurt nabízí kapacitu jen 1200 diváků, ale atmosféra na vyprodaném kurtu byla výborná. A diváci dohnali obě Češky k vítězství ve svých zápasech a Česká republika tak v baráži o udržení ve Světové skupině Fedcupu vede už 2:0.

K prvnímu duelu se postavila Karolína Muchová, jež debutovala v národním týmu. Předvedla ale skvělý tenis a své soupeřce dovolila jen 3 gamy. Nad Kanaďankou Rebeccou Marinovou tak zvítězila jasně v poměru 6:0 a 6:0. Muchová začala slibně a hned první podání své soupeřce sebrala, jenže zkušenější Kanaďanka dokázala na brejk zareagovat a při podání Muchové srovnala na 1:1. Česká tenistka se dostala do vedení 3:1, jenže ani to neudržela a Marinová srovnala na 3:3. To byly ale poslední dva gamy, které v zápase uhrála. Pak už dominovala Muchová, získala 9 gamů v řadě a s přehledem zvítězila.

K druhému zápasu se postavila Česká jednička Vondrušková. Soupeřkou jí byla finalistka juniorského Australian Open. Vondrušková dokázala po vyrovnaném úvodu získat první set v poměru 6:4. Druhý set už byl jasně v její režii a získala ho 6:1. Tím poslala český tým do vedení 2:0 a nyní o celkovém vítězi může rozhodnout už první nedělní zápas.

Kapitán Pála zvažuje na neděli nasazení Lucie Šafářové, která by se s Fedcupem měla letos loučit, ale v první řadě je důležité získat třetí bod. Kdo do zápasu nakonec nastoupí a jak dopadne, můžete živě sledovat u nás na webu. Online přenosy naleznete v kategorii Živé přenosy.