Tenis
26.ledna 2019

AO: Kvitová své vysněné finále a cestu za světovou jedničkou prohrála, Česko stejně slaví titul! - ze smíšené čtyřhry!

AO: Kvitová své vysněné finále a cestu za světovou jedničkou prohrála, Česko stejně slaví titul! - ze smíšené čtyřhry! obrázek

Česká tenistka Petra Kvitová se mohla výhrou na Australian Open stát světovou jedničkou žebříčku WTA. Bohužel po prohraném finále se jí stane její soupeřka Naomi Ósaka. Kvitová bude na druhém místě, což je zároveň Petry doposud nejlepší umístění. Český tenis se ale triumfu na Australian Open (úvodním grandslamu sezóny) nakonec stejně dočkal. Ve smíšené čtyřhře dosáhla na nejvyšší příčku Barbora Krejčíková. Společně s Američanem Rajeevem Ramem porazili domácí Sharmaovou a Smithe.

Již od začátku první sady se jednalo o velmi napjaté utkání. Obě tenistky si hravě drželi svůj servis a Kvitová měla dokonce pět brejkbolů. Ósakaová však brejkboly odvracela a k tomu při podání nasbírala celkem pět es. Kvitová za stavu 5:6 čelila hned dvěma setbolům, které úspěšně odvrátila a první sadu rozhodoval tiebreak. Ten byl hlavně v režii mladé Ósakaové, která za stavu 6:2 využila hned první setbol.

Druhý set byl neskutečnou podívanou a určitě i skvělý zážitkem, spíše teda pro českou tenistku Petru Kvitovou. Ta z počátku setu hrála velmi poklidně a vyrovnaně, ale pak začala chybovat a japonka se dostala do vedení až na 4:2. Kvitová s vypětím všech sil vybojovala snížení na 4:3, ale pak opět ztratila a za stavu 5:3 musela čelit hned třem mečbolům. Petra však hrozbu odvrátila a vyrovnala na 5:5. Kvitová nepolevila a rozlazené japonce nedala v tomto setu již další možnost. Nejprve navýšila na 6:5 a pak na 7:5, čímž si vynutila třetí set.

Další selhání však Ósakaová již nepřipustila. Poslední set byl hlavně v režii japonské tenistky. V tomto setu získala japonská tenistka hned 8 es, zatímco Petra jen tři. Dvě z nich využila na snížení skóre za stavu 2:4. Ósakaová pak ale opět zabrala a odskočila na 3:5. Diváci však napínavě očekávali stejný obrat, jaký Petra předvedla v druhém setu, ten však ale japonská tenistka nedopustila a zaslouženě vyhrála Australian Open a stala se světovou jedničkou.

Podívejte se na sestřih finále Australian Open: Petra Kvitová vs. Naomi Ósaka:

Česká tenisová výprava však na nejvyšší příčku přesto dosáhla. Postarala se o to Barbora Krejčíková, která společně s američanem Rajeevem Ramem porazila ve smíšeném mixu Astru Sharmaovou a Johna-Patricka Smithe 7:6 a 6:1. Barbora Krejčíková, která je světovou deblovou dvojkou tak slaví již třetí grandslamový titul. Minulý rok vyhrála společně s Kateřinou Siniakovou čtyřhru na Roland Garros a ve Wimbledonu!

Krejčíková s Ramem drželi výbornou hru celý první set, ale nakonec se povedlo jejich soupeřům jistou výhru odvrátit a rozhodnout musel až tiebrejk, který si ale Krejčiková s Ramem pohlídali a rozhodli úvodní set 7:3. V druhé sadě už nedali svým oponentům žádnou šanci a set vyhráli vysoko 6:1. Krejčíková se tak stala teprve druhou tenistkou, která v Melbourne vyhrála smíšenou čtyřhru. Před ní se to povedlo jen Janě Novotné s američanem Jimem Pughem - dokonce dvakrát.

X