Tenis
24.ledna 2019

Sestřihy: Kvitová suverénně ve finále, Plíšková našla přemožitelku

Sestřihy: Kvitová suverénně ve finále, Plíšková našla přemožitelku obrázek

Čtvrteční odpoledne v Austrálii nabídlo obě semifinále ženského singlu. V obou semifinálových zápasech měla Česká republika své zastoupení. Nejdříve nastoupila Petra Kvitová a po ní Karolína Plíšková. Obě utkání jste mohli živě sledovat živě v časných ranních hodinách zde na webu.

Nezastavitelná Kvitová jde do finále

Semifinále Petry Kvitové začalo vyrovnaným setem. Do svého životního zápasu Danielle Collinsová vstoupila bez respektu. Za stavu 4:4 došlo na chvíli k přerušení hry, protože bylo nutné kvůli vysoké teplotě zatáhnout nad arenou Roda Lavera střechu. V lepších klimatických podmínkách se pokračovalo dále až do tiebreaku, který na svou stranu získala Petra. V druhém setu Kvitová jasně dominovala a získala ho v poměru 6:0.

Karolína Plíšková nestačila v třísetové bitvě na Osakovou

Plíšková nezvládla úvodní sadu a první set tak prohrála v poměru 2:6. Z těžkého začátku se ale oklepala a druhý set získala v poměru 6:4. O postupující hráčce do finále Australian Open tak musel rozhodnout třetí set. V něm Plíšková jednou přišla o své podání. To ale Osakové stačilo, aby zvítězila 6:4, vyhrála tak na sety 2:1 a zajistila si postup do finále.

Kvitová - nová světová jednička?

Po zápasu Karolíny Plíškové má Petra Kvitová jasnou soupeřku do finále. Bude jí Ósakaová se kterou se přímo utká o post nové světové jedničky. Finále žen se uskuteční 26.1.2019 od 9:30 našeho času. Živý přenos zdarma zde na webu.

Sestřih: Kvitová - Collinsová

Sestřih: Plíšková - Osaková