Tenis
23.ledna 2019

Karolína Plíšková se probojovala mezi nejlepší 4 tenistky na Australian Open. Ve vypjaté bitvě porazila Serenu Williamsovou. Nejdříve získala první set v poměru 6:4. Druhý ale prohrála 4:6 a tak musel rozhodnout až set třetí. V něm Plíšková prohrávala už 1:5 a musela odvracet čtyři mečboly. Podařilo se a mohl začít velký obrat.

Williamsová vstoupila do utkání seběvědomě a snažila se hned od začátku hry tlačit na Plíškovou a dostat ji do defenzivy. Karolíně chvíli trvalo než se takové hře dokázala přizpůsobit, ale povedlo se to a už ve třetí hře sebrala dvaadvacetinásobné grandslamové šampionce servis.

Třetí set nabídl velmi zajímavou a napínavou podívanou. Když Williamsová podruhé sebrala Plíškové podání a vedla 5:1, tak se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto. V další hře si Williamsová při mečbolu podvrkla kotník. Dále se pohybovala bez viditelných problémů, ale set se začal postupně obracet. Obrat Plíšková dovedla do úspěšného konce a mohla slavit poprvé v kariéře postup do semifinále Australian Open.

Boj o finále ve čtyřhře

Ve středu od 11:15 začne utkání o postup do finále ve čtyřhře žen. Nastoupí proti sobě Strýcová s Vondruškovou a Stosurová se Zhangovou. Přímý přenos můžete sledovat živě zde na webu.

Strýcová s Vondruškovou podlehly v prvním setu. V druhém získaly převahu a srovnaly na 1:1, ale v rozhodujícím třetím setu nestačily na Číňanku a domácí Australanku a končí v semifinále. Pomsta prvního českého páru a zároveň světových jedniček Siniakové a Krejčíkové nevyšla. Oba české páry tam vypadávají se stejným soupeřem. Číňankou Zhang a Australankou Stosurovou.