Tenis
22.ledna 2019

Sestřih: Kvitová už je v semifinále! Plíšková se o něj popere v noci. V deblu jeden pár postupuje, druhý končí

Sestřih: Kvitová už je v semifinále! Plíšková se o něj popere v noci. V deblu jeden pár postupuje, druhý končí obrázek

Petra Kvitová senzačně zvládla své čtvrtfinále a zajistila si postup do semifinále. Karolína Plíšková si svou účast mezi čtyřmi nejlepšími bude chtít zajistit bojem v noci z úterý na středu. Strýcová s Vondruškovou po skvělém výkonu postoupily do semifinále. Světové jedničky, Krejčíková se Siniakovou vypadly ve čtvrtfinále.

Nová světová jednička?
Petra Kvitová zvládla své čtvrtfinále, při kterém přehrála domácí Ashleigh Bartyovou 6:1 a 6:4. Bartyová hrála grandslam poprvé v kariéře a proti Kvitové neměla žádnou šanci, zejména v prvním setu ji Petra přehrála s úplným přehledem. Druhý už byl vyrovnanější, ale i tak si s ním Kvitová poradila. Do semifinále grandslamu se tak dostala po dlouhých 5 letech a hned díky tomu má šanci stát se poprvé v kariéře světovou jedničkou. Už nyní jí je, ale zatím jen virtuálně. Body se totiž rozdělují až po ukončení turnaje.

Serena Williamsová proti Karolíně Plíškové už dnes v noci
Serena dokázala z turnaje vyřadit světovou jedničku Halepovou a nyní se utká s českou jedničkou, Karolínou Plíškovou. Právě Plíšková postoupila do čtvrtfinále třetí rok po sobě (na Australian Open) a nyní živí šanci na to, aby se vrátila na ženský tenisový trůn. K tomu ale potřebuje nejen zisk prvního grandslamového titulu, ale i prohru Ósakové a Kvitové. Zápas Plíšková - Williamsová začíná ve středu ve 3:00. Živý stream můžete sledovat online zde na webu.

Čtyřhry v českém podání
Pár číslo jedna světových tabulek skládající se z Krejčíkové a Siniakové končí ve čtvrtfinále. Druhý český pár, Strýcová a Vondrušková naopak skvěle zahrál své čtvrtfinále a postoupil do semifinále, kde se potká právě s přemožitelkami Krejčíkové a Siniakové, se Samanthou Stosurovou z Austrálie a Shuai Zhang z Číny. Bitva o postup do finále se bude hrát ve středu od 11:30. Opět platí, že živý přenos můžete sledovat zdarma a online u nás na webu.

Sestřih utkání Kvitová Bartyaová:

X