Tenis
20.ledna 2019

Berdych bez šance, skvělá Kvitová jde dál, Plíšková svede boj ráno

Berdych bez šance, skvělá Kvitová jde dál, Plíšková svede boj ráno obrázek

Berdych - Nadal

Druhý nasazený hráč turnaje, Rafael Nadal nedal šanci českému tenistovi. Tomáš Berdych podlehl 0:3 na sety po výkonech 0:6, 1:6 a 6:7 a v turnaji končí v osmifinále. Nadal se v dalším utkání střetne s americkým tenistou Francisem Tiafoem.

Tsitsipas - Federer

Veliké překvapení se odehrálo na jednom z kurtů, kde se střetl řecký talent Stefanos Tsitsipas s legendou Rogerem Federerem. Favorit sice získal první set poměrem 7:6, ale další tři sety prohrál 6:7, 5:7 a 6:7. Úřadující šampion tak na turnaji v Austrálii končí v osmifinále a Tsitsipas po téměř čtyřhodinové bitvě postupuje do čtvrtfinále.

Kvitová - Anisimova

Mladou Rusku dokázala Petra Kvitová porazit hladce 6:2 a 6:1, čímž si napravila svou reputaci z minulého a jediného zápasu s touto hráčkou. Ve čtvrtfinále se Kvitová střetne s domácí Ashleigh Barty, která si v třísetové bitvě dokázala poradit s Marií Sharapovovou.

Konec favoritek

Senzačně v osmifinále končí pátá nasazená Sloane Stephensová, která nestačila na Anastasiu Pavlyuchenkovou. Stejně velkým překvapením je konec Němky Angelique Kerberové, která byla nasazená dvojka. Kerberová podlehla Collinsové z USA.

Plíšková - Muguruza

V pondělí ráno (od 6:00, živě zde na webu) se o účast ve čtvrtfinále utká Karolína Plíšková se Španělkou Gabrine Muguruzaovou. Plíšková jako nasazená sedmá hráčka postupuje turnajem poměrně jednoduše. Španělka je 18. nasazená hráčka a s Plíškovou má nepříznivou bilanci 2:7 na utkání.

Sestřihy utkání:

X