Tenis
19.ledna 2019

Přehled českých úspěchů na Australian Open. Kdo postupuje dál? Sestřihy a živé přenosy

Přehled českých úspěchů na Australian Open. Kdo postupuje dál? Sestřihy a živé přenosy obrázek

Mužské i ženské dvouhry postupují do své další části. Jsou odehrané všechny zápasy prvního, druhého i třetího kola a od zítra (20.1.2019) se začínají hrát osmifinále. Čtyřhry mají odehrané první kolo a kromě jednoho utkání i kolo druhé a tak se i deblisté přesunou do osmifinálových zápasů. Smíšené čtyřhry ještě nabídnou několik posledních utkání prvního kola a po té už také přijde na řadu osmifinále.

Jak si vedou čeští tenisté?

Mezi muži do osmifinále poměrně lehce prošel Tomáš Berdych se ztrátou jediného setu. Jenže v osmifinále ho čeká druhý nasazený hráč turnaje, Rafael Nadal, s kterým má bilanci 5 - 21. V případě překvapivé výhry by měl Berdych zvládnout i následující zápas, protože soupeř vítězi duelu Berdych - Nadal vzejde z bitvy dvojice Dimitrov - Tiafoe, takže by pro Berdycha, respektive Nadala měl být následný postup do případného semifinále ne příliš složitou záležitostí.

Ženské dvouhry nabízejí z pohledu českého diváka také zajímavou podívanou. Petra Kvitová si poradila se soupeřkami bez ztráty setu a v osmifinále se postaví proti mladé, ale skvěle hrající Amandě Anisimové, které by Kvitová jistě ráda vrátila porážku, kterou od této teprve sedmnáctileté hráčky loni utrpěla. Svůj osmifinálový boj o účast ve čtvrtfinále svede i Karolína Plíšková. Utká se s Muguruzaovou s kterou má příjemnou bilanci 7 - 2. Vítězka tohoto duelu bude ve čtvrtfinále čelit vítězce atraktivní bitvy Halepové a Williamsové.

Jaké zápasy jsou před námi?

  • Tomáš Berdych svede jeden ze životních zápasů proti Nadalovi 20.1.2019 ve 4:30.
  • Petra Kvitová bude chtít porazit mladou Američanku 20.1.2019 v 1:00.
  • A Karolína Plíšková se ke své bitvě o čtvrtfinále postaví 21.1.2019 v 00:00.

České barvy ve čtyřhře stále hájí Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Také Květa Peschkeová nebo Barbora Strýcová a Markéta Vondrušková. Všechny tyto ženy nastoupí ke svým zápasům 20.1.2019 nebo 21.1.2019.

Sledujte všechny zápasy Australian Open živě ZDE.

Sestřih utkání Camila Giorgi vs Karolína Plíšková (4:6, 6:3, 2:6)

Sestřih utkání Petra Kvitová vs Belinda Bencic (6:1, 6:4)

Sestřih utkání Tomáš Berdych vs Diego Schwartzman (5:7, 6:3, 7:5, 6:4)

X