Tenis
14.ledna 2019

Australian Open v plném proudu. Postup slaví Berdych, Kvitová i Vondrušková

Australian Open v plném proudu. Postup slaví Berdych, Kvitová i Vondrušková obrázek

Australské Melbourne přivítalo tenisty na jednom z nejznámějších turnajů. Bude probíhat od 14. ledna do 27. ledna 2019. Dotace turnaje se každoročně zvyšuje. Loni to bylo 55 milionů australských dolarů, což je asi 941 milionů korun. Tento rok by to mělo být 60,5 milionu, to odpovídá zhruba 962 milionům korun. Jestřábí oko by mělo být nasazeno na všech kurtech a zároveň se objeví časomíra, která tenistům odpočítává 25 povolených vteřin do dalšího podání.

Kvitová v prvním kole lehce přehrála Rybárikovou 6:3 a 6:2. Stejným poměrem, tedy 6:3 a 6:2 zvítězila i Vondrušková nad Rodinovou. Z postupu se raduje i Berdych, ten zvítězil 6:3, 6:0 a 7:5. Svou bitvu o postup do druhého kola podstoupí zítra Karolína Plíšková a několik hodin po ní i Kristýna Plíšková. Představí se také Veselý.

V prvním kole svou účast ukončila Siniaková, která podlehla 4:6, 6:2 a 3:6 Bencicové a také Strýcová, kterou přehrála Putintsevová 6:4 a 7:6. Strýcová bude mít možnost napravit svou reputaci při čtyřhře, kde se představí po boku Vondruškové. Siniaková vstoupí do čtyřhry s Krejčíkovou v roli favoritek.

Ve videu si můžete připomenout, jak Petra Kvitová před pár dny zvítězila na turnaji v Sydney.

X