Tenis
28.října 2018

Turnaj mistryň: Češky padly, ale vedou žebříček čtyřhry. Svitolinová ovládla dvouhru

Turnaj mistryň: Češky padly, ale vedou žebříček čtyřhry. Svitolinová ovládla dvouhru obrázek

Turnaj mistryň je v roce 2018 minulostí. Do dvouhry zasáhly Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Ve čtyř hře bojoval pár Krejčíková, Siniaková a Hlaváčková, Strýcová. Na titul ale nedosáhla ani jedna z Češek, protože dvouhru ovládla Svitolinová a čtyřhru pár Babosová, Mladenovicová.

Základní skupiny Turnaje mistryň nabídly atraktivní duely, do kterých zasáhly dvě české tenistky. Petra Kvitová, která uhrála jen jeden set proti Wozniacke a pak Karolína Plíšková. Ta si nejdříve poradila s Wozniackou a s Kvitovou, ale podlehla Svitolinové. Svým počínáním ale postoupila do semifinále, kde narazila na Stephensovou. Té nejdříve nadělila kanára, jenže pak prohrála dva sety a do finále nepostoupila. Tenisový duel mezi Stephensovou a Svitolinovou sledovalo živě tisíce fanoušků. Svitolinová se stala první ukrajinskou vítězkou Turnaje mistryň.

Ve čtyřhře přes první kolo prošly oba české páry a protože byly ve stejné části pavouka, tak už měla Česká republika jistého účastníka finále. Nakonec tím lepším párem byla Krejčíková a Siniaková. Ve finále ale nestačily maďarsko-francouzskému páry. I přes to ale Siniaková s Krejčíkovou končí tento rok na prvním místě v žebříčku čtyřhry WTA.

Všechny zápasy jste mohli sledovat živě zde na webu. Tenis live je dostupný zdarma z Turnaje mistryň stejně tak jako ze všech ostatních turnajů ATP nebo WTA. Kdo nestihl tenis live může sledovat zdarma alespoň sestřihy toho nejlepšího.

Elina Svitolinová vs. Sloane Stephensová (2018 WTA Finále, Singapur, dvouhry):

Krejčíková/Siniaková vs. Babos/Mladenovičová (2018 WTA Finále, Singapur, čtyřhry):

X