Tenis
19.července 2018

Andy Murray. Světová jednička na 839. místě. Chystá se návrat na výsluní?

Andy Murray. Světová jednička na 839. místě. Chystá se návrat na výsluní? obrázek

Jednou jsi nahoře, jednou dole. Své o tom ví Andy Murray, bývalá světová jednička mužského tenisu. Nyní figuruje až na 839. místě, ale plánuje návrat. Vydaří se?

Rodák ze skotského Dunblane ještě před jedenácti měsíci byl na první místě ve světovém žebříčku. Nyní je až v deváté stovce. Takhle rychlý propad tak velké hvězdy jako je Murray fanoušci nepamatují. Tento pokles zapříčinilo komplikované zranění kyčle. Murray nejdříve prožil snovou sezónu. V létě 2016 podruhé vyhrál Wimbledon a v Riu de Janeiru obhájil olympijské zlato. Dařilo se mu i na podzim, kdy se poprvé dostal po vítězství v Paříži do čela žebříčku. Sezóna 2017 měla být ještě náročnější, protože obhajoba je vždy ještě o něco náročnější. Minimum času na odpočinek a těžká zimní příprava. Výsledek? Velký výkonnostní propad. To ale ještě nebylo vše. Před Wimbledonem Andyho trápila kyčle, jenže stav se nelepšil až muselo přijít radikální řešení. Předčasný konec sezóny.

Murrayho tedy nyní čeká velmi důležitá druhá část letošní sezóny. Nebude obhajovat žádné body a tak by v žebříčku měl pouze stoupat. Pokud by navázal na svou dřívější formu, mohl by se do konce roku dostat k padesátému místu. Vzhledem k tomu, že z turnaje v Hertogenboschi i z Wimbledonu se odhlásil, není jisté, zda neodloží návrat až do příští sezóny, kdy by mohl nastoupit v plné síle.

Podívejte se, jak vypadala hra Murrayho když byl v plné síle.

X