Tenis
13.července 2018

VIDEO: Půjdou dva tenisti z Wimbledonu do vězení? Skandál na kurtu!

VIDEO: Půjdou dva tenisti z Wimbledonu do vězení? Skandál na kurtu! obrázek

Údajnou zmanipulovanost zápasu budou muset prověřit členové Protikorupční tenisové jednotky (TIU). Ovlivnění zápasu se údajně měli dopusti španělští hráči Fernando Verdasco a David Marrero při svém úvodním představení v mužské čtyřhře.

Sázkové kanceláře totiž sledují všechny sázky, které jednotlivý sázkaři uzavřou. Dle tenisového protokolu musejí o neobvyklé situaci a podezřelých sázkách informovat příslušné orgány vedení dané soutěže. Podezření na hráče padlo asi hodinu před začátkem utkání, když britská sázkařská kancelář zaznamenala navýšení objemu a výše sázek proti španělské dvojici, ačkoli byl kurz na jejich výhru vyšší. Situace byla navíc znásobena faktem, že podezřelé sázky byli vsazeny z úćtů, u kterých již v minulosti proběhlo několik podobných podvodných sázek.

Oba hráči jakékoliv podezření odmítají, ačkoliv skutečné svůj zápas proti Leonardu Mayerovi a Joaou Sousovi prohráli po setech 6:7, 4:6, 7:6 a 1:6. Marrero byl již v minulosti jednou pro podezření z korupce při zápase vyšetřován, ale podezření se neprokázalo.

Podívejte se na sestřih z vyšetřovaného utkání:

X