Tenis
10.července 2018

Veselý nestačil na Nadala, Plíšková podlehla Bertensové. Z Češek zůstává už jen Šafářová

Veselý nestačil na Nadala, Plíšková podlehla Bertensové. Z Češek zůstává už jen Šafářová obrázek

Druhý týden Wimbledonu je v plném proudu a tím jak plyne, tak další a další hráči a hráčky končí svou účast v turnaji. Z Českých reprezentantů už zůstává pouze Lucie Šafářová ve čtyřhře. Ve dvouhře české barvy už neuvidíme.

Veselý si účastí ve čtvrtém kole Wimbledonu vyrovnal své dosavadní maximum v grandslamu. V jeho překonání a tedy postupu do kola dalšího mu zabránil Nadal. Veselý dokázal držet krok, ale Nadal dokázal využít každého, byť i malého, zaváhání. V prvním setu Veselý o své podání přišel jednou a podlehl 3:6. V setu druhém podání ztratil dvakrát, ale v setu prohrál stejným rozdílem (3:6). Třetí sada nabídla vyrovnanou hru a dokonce brejk Veselého na 3:2. Jenže Španěl dokázal vývoj setu otočit a získat ho v poměru 6:4.

Karolína Plíšková se utkala s Nizozemkou Kiki Bertensovou, ale ani ona nedokázala přes osmifinále projít dál a prohrála 3:6 a 6:7. Poslední českou vítězkou Wimbledonu tak zůstává dál Petra Kvitová svým vítězstvím z roku 2014. V letošním roce vypadla už v prvním kole. Poslední Češkou v turnaji tak zůstává Lucie Šafářová hrající čtyřhru s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

X