Tenis
3.července 2018

Deset žen a jeden muž, to jsou čeští bojovníci ve Wimbledonu

Deset žen a jeden muž, to jsou čeští bojovníci ve Wimbledonu obrázek

Wimbledonu patří dvě nej. Je to nejstarší a také nejslavnější tenisový turnaj na světě. Jde o třetí ze čtyř tenisových událostí nejvyšší kategorie - Grand Slamu. První ročník tohoto, dnes slavného turnaje, se odehrál už v roce 1877. Systém jestřábího oka pro kontrolu dopadu míčků se používá od roku 2006. Tráva je od roku 1995 stříhána na délku 8 milimetrů. Předepsané oblečení pro tenisty bylo doporučováno už od roku 1963 a jako pravidlo byl bílý stejnokroj zaveden v roce 1995. Patronát nad celým turnajem drží britská královská rodina v čele s Alžbětou II. Ceny vítězům předává královská výsost Princ Edward spolu se svou chotí.

Do letošního ročníku se probojovalo nebo jiným způsobem kvalifikovalo celkem 11 Čechů. Celkem 10 Češek a jeden zástupce mužského pohlaví. Během prvního dne svou účast ukončily tři české ženy. Kristýna Plíšková, Barbora Štefková a Tereza Smitková. Naopak čtyři Češky se probojovaly do dalšího kola. Jde o Karolínu Plíškovou, Lucii Šafářovou, Barboru Strýcovou a Kateřinu Siniakovou. Ostatní z Čechů se představí během druhého hracího dne, tedy v úterý. Jiří Veselý se utká s Němcem Mayerem a do prvního kola nastoupí také Petra Kvitová, Markéta Vondroušová a Denisa Allertová.

Federer svůj zápas zvládl hladce. Zabojovat o postup musela Serena Williamsová, která využila až šestý mečbol a zvítězila 7:5 a 6:3. Venus Williamsová prvním kolem prošla také, na rozdíl od Stephensové, která podlehla Chorvatce Vekičové. Loňská semifinalistka, Slovenka Rybáriková nezvládla svůj první zápas a překvapivě vypadla. Stejně tak překvapivě působila prohra nasazené šestky Bulhara Dimitrova, kterého zdolal Wawrinka. Další favorité si postup pohlídali. Wozniacká tak dál živí naději na čelo žebříčku WTA.

Nejzajímavější sestřihy doposud odehraných utkání:


Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.


Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.


X