Bílí Tygři Liberec

Jak název napovídá, HC Bílí Tygři Liberec, je klub hrající lední hokej který sídlí v Libereckém kraji. Přesněji řečeno v Liberci. Původní název klubu HC Bílí Tygři Liberec, který byl založen už v roce 1956 byl TJ Lokomotiva Liberec. Název, který se dnes používá (Bílí Tygři Liberec) platí od roku 2000. Když zmiňujeme původní název klubu, musíme zmínit i další názvy, které Tygři vystřídali. Původní název byl již zmíněný - TJ Lokomotiva Liberec (Tělovýchovná jednota Lokomotiva Liberec), ale ten platil jen do roku 1961, protože pak došlo k přejmenování na TJ Stadion Liberec (Tělovýchovná jednota Stadion Liberec). I tento název ale neplatil dlouho, konkrétně 9 let, do roku 1970, kdy byl přijat název TJ PS Stadion Liberec (Tělovýchovná jednota Pozemní stavby Stadion Liberec). Tento název vydržel prozatím nejdéle, protože platil až do roku 1990. Tehdy došlo k úpravě na HC Stadion Liberec (Hockey Club Stadion Liberec), ale to platilo je 4 roky a v roce 1994 došlo ke zjednodušení na HC Liberec (Hockey Club Liberec). A nakonec v roce 2000 začalo platit Bílí Tygři Liberec.

Ačkoli jsou Bílí Tygři Liberec kvalitní český tým ledního hokeje, tak historicky první titul mistra České republiky přišel až v sezóně 2015/2016. V Extralize, tedy nejvyšší české soutěži ledního hokeje Bílí Tygři Liberec působí od sezóny 2002/03. Medailové úspěchy Liberce jsou následující. V sezóne 2004/05 a 2006/07 bronzová medaile, respektive třetí místo. Sezóna 2015/16 přinesla už zmiňovaný historický triumf. A hned ta následující, tedy 2016/17 stříbrné medaile nebo-li druhé místo.

Klubové barvy jistě zná každý fanoušek nejen libereckého hokeje, ale každý fanoušek českého hokeje. Pochopitelně jde o modrou a bílou. Domovským stadionem je Tigrům Home Credit Arena, jež byla dostavena v roce 2005. Pojme 7500 divádů pro lední hokej. Na koncerty to je ještě více, ale to hokejové fanoušky nezajímá. Co už by mohlo být zajímavější jsou rozměry, které činí 107x97x26 metrů. Oficiální webové stránky HC Bílí Tygři Liberec nesou název klubu bez názvu města, jde tedy o doménu hcbilitygri. Aktuální realizační tým pro tuto sezónu tvoří pánové Filip Pešán, Patrik Augusta a Martin Láska. Hrajícím kapitánem je Petr Jelínek. Ve vedení klubu je Petr Syrovátko na pozici prezidenta a Ctibor Jech jako generální manažer.

Soupiska pro sezónu 2019/2020 je následující. Brankáři: Marek Schwarz a Roman Will. Obránci Lukáš Derner, Taylor Doherty, Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Patrik Maier, Matěj Stříteský, Martin Ševc a Ladislav Šmíd. A nakonec také útočníci: Michal Birner, Tomáš Filippi, Libor Hudáček, Ondřej Chrtek, Petr Jelínek, Lukáš Krenželok, Marek Kvapil, Dominik Lakatoš, Radan Lenc, Adam Najman, Jan Ordoš, Tyler Redenbach, Daniel Špaček, Michal Teplý, Jakub Valský, Jaroslav Vlach a Marek Zachar.

S námi můžete sledovat živě všechny zápasy hokejové extraligy i dalších českých lig ledního hokeje. Nemusí vám uniknout ani jeden ze zápasů Bílých Tygrů.

X