Ostatní
17.května 2018

Video: Adam Ondra opět překonával rekordy

Video: Adam Ondra opět překonával rekordy obrázek

Není tomu dlouho, kdy fenomenální lezec Adam Ondra posunul hranice lidských možností zdoláním cesty o obtížnosti 9c. Tím vytvořil úplně nový stupeň obtížnosti. Nyní jako úplně první zdolal cestu s obtížností 9a+ na Balkáně.

Brněnský rodák zvládl přelez i přes vysokou vlhkost, která v dané oblasti byla a která nepříjemně snižuje tření. Cesta Stone Butterfly (Kamenný motýl) nacházející se v Rumunsku v oblasti Cascada Vanturatoarea už není nepřemožená. Stejně tak Adam vylezl i cestu Black Cobra, která je druhá nejtěžší v Rumunsku a má klasifikační stupeň 9a. Při cestě na Stone Butterfly první dva dny bojoval s vlhkostí. Třetí den se i přes nepřízeň počasí ke skále vydal. První dva pokusy dopadly neúspěchem a pádem z horní části. Na třetí pokus ale Adam sesbíral zbytky sil a úspěšně cestu zdolal.

Přímo v Rumunsku je s Adamem i režisér Petr Horký. Spolu připravují dokument v rámci cyklu Balkánem nahoru a dolů. „Když to člověk vidí přímo na místě, tak chápe, že sleduje absolutní světovou špičku," vyjadřuje se Petr Horký o výkonech Adama Ondry. Na místě mají 4 kamery. Jeden záběr z drona, další vzdálená kamera na celkový záběr. Dále kameraman přímo na stěně a také jeden na zemi. I běžný divák tak bude mít možnost pochopit a sledovat zápletku dané cesty a užít si téměř neuvěřitelný sportovní výkon.

Rumunsko je úspěšně zdoláno, ale nejtěžší cesty chce Adam Ondra zdolávat i v dalších zemích...

X