Ostatní
17.května 2018

Video: Adam Ondra opět překonával rekordy

Video: Adam Ondra opět překonával rekordy obrázek

Není tomu dlouho, kdy fenomenální lezec Adam Ondra posunul hranice lidských možností zdoláním cesty o obtížnosti 9c. Tím vytvořil úplně nový stupeň obtížnosti. Nyní jako úplně první zdolal cestu s obtížností 9a+ na Balkáně.

Brněnský rodák zvládl přelez i přes vysokou vlhkost, která v dané oblasti byla a která nepříjemně snižuje tření. Cesta Stone Butterfly (Kamenný motýl) nacházející se v Rumunsku v oblasti Cascada Vanturatoarea už není nepřemožená. Stejně tak Adam vylezl i cestu Black Cobra, která je druhá nejtěžší v Rumunsku a má klasifikační stupeň 9a. Při cestě na Stone Butterfly první dva dny bojoval s vlhkostí. Třetí den se i přes nepřízeň počasí ke skále vydal. První dva pokusy dopadly neúspěchem a pádem z horní části. Na třetí pokus ale Adam sesbíral zbytky sil a úspěšně cestu zdolal.

Přímo v Rumunsku je s Adamem i režisér Petr Horký. Spolu připravují dokument v rámci cyklu Balkánem nahoru a dolů. „Když to člověk vidí přímo na místě, tak chápe, že sleduje absolutní světovou špičku," vyjadřuje se Petr Horký o výkonech Adama Ondry. Na místě mají 4 kamery. Jeden záběr z drona, další vzdálená kamera na celkový záběr. Dále kameraman přímo na stěně a také jeden na zemi. I běžný divák tak bude mít možnost pochopit a sledovat zápletku dané cesty a užít si téměř neuvěřitelný sportovní výkon.

Rumunsko je úspěšně zdoláno, ale nejtěžší cesty chce Adam Ondra zdolávat i v dalších zemích...


Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.


Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.


X