Ostatní
1.března 2024

Nová sezóna F1 je tady. Bude Verstappen zase dominovat?

Nová sezóna F1 je tady. Bude Verstappen zase dominovat? obrázek

Fanoušci motorsportu po celém světě jásají
Dnes, 1. března 2024, oficiálně začíná nová sezóna Formule 1. Po napínavém konci minulého roku, kdy Max Verstappen obhájil titul mistra světa, se jezdci a týmy chystají na další kolo vzrušujících závodů.

První Grand Prix se koná v Bahrajnu 2. března
Vzhledem k Ramadánu se první dva závody pojedou v sobotu, a to v Bahrajnu i v Saúdské Arábii. Následuje přesun do Austrálie a Japonska, poté se seriál přesune do Evropy.

Sezóna 2024 slibuje být plná dramatu
Očekává se, že Red Bull s Verstappenem a Pérezem bude opět patřit k favoritům. Ferrari s Leclercem a Sainzem bude chtít letos konečně dosáhnout na titul. Mercedes s Hamiltonem a Russellem bude usilovat o návrat na vrchol. A nesmíme zapomenout ani na další silné týmy, jako je McLaren, Aston Martin, Alpine a Haas.

Kromě soubojů na trati se můžeme těšit i na další novinky
Do kalendáře se vrací Grand Prix Číny a Imola. Počet sprintů se zvýší na šest, i když jejich přesná podoba ještě není potvrzena. Technické regule se mění jen minimálně, takže můžeme očekávat, že vozy budou opět velmi rychlé.

Kromě samotných závodů se můžeme těšit i na další aktivity
V Bahrajnu se uskuteční předsezónní testy, které nám napoví, jak si jednotlivé týmy vedou. Během sezóny se můžeme těšit na fanzóny, eSporty a další doprovodné programy.

Nová sezóna F1 2024 je tady, tak si ji nenechte ujít!

X