Ostatní
6.října 2023

F1: Velká cena Kataru. Přehled víkendových přenosů

F1: Velká cena Kataru. Přehled víkendových přenosů obrázek

Už jen 6 závodních víkendů zbývá do konce letošní sezóny a jedním z nich je právě nadcházející víkend, kdy se uskuteční Grand Prix Kataru. Velká cena Kataru se pojede na okruhu Losail.

Katar kromě obvyklého závodu nabídne i sprint, ale pojďme si celý víkend představit pěkně postupně. Páteční odpoledne přinese 1. trénink. Večer, konkrétně mezi 19 a 20 hodinou se uskuteční kvalifikace. Sobota bude ve znamení rozstřelu a sprintu. A celý víkend vyvrcholí hlavním nedělím závodem, jež začne v 19:00.

Okruh Losail v Kataru si v minulých letech prošel řadou změn včetně nového povrhu, obrubníků, únikových zón, plotů a bariér. Je tak považován prakticky za nový okruh, což značí atraktivní podívanou, vzhledem k tomu, že kvůli sprintu týmy budou mít jen jeden trénink.

Průběžné výsledky Poháru konstruktérů naznačují jasné prvenství Red Bullu a možný boj o druhé místo, kdy právě druhý Mercedes na první Red Bull ztrácí propastných 318 bodů, ale na třetí Ferrari má náskok jen bodů 20. Podobné rozdíly můžeme vidět i v poháru jezdců. Max Verstappen dominuje s náskokem 177 bodů nad Perézem, které na třetího Hamiltona má jen 33 bodů k dobru.

X