Ostatní
22.července 2022

Velká cena Formule 1 tento víkend zavítá do Francie

Velká cena Formule 1 tento víkend zavítá do Francie obrázek

Nabitý kalendář sezóny 2022 škrtá jeden závod za druhým a my se postupně dostáváme do druhé poloviny sezóny, kde už bude možné kalkulovat a propočítávat výsledky vzhledem k celé sezóně.

Momentálně je před námi 12. závod této sezóny, který nás zavede do Francie, konkrétně na okruh Paula Ricarda. Následovat bude Velká cena Maďarska v Hungaroringu, což bude už 13. závod. Před pár lety by to znamenalo téměř konec sezóny, ale dnes už jsme zvyklí na 20 závodů v sezóně a v té letošní to bude dokonce 22.

Ve Francii bude F1 probíhat následovně. V pátek první trénink, který probíhá v době psaní tohoto článku. Druhý trénink pak bude od 17:00 do 18:00. Sobota přinese ještě třetí trénink, který bude možné sledovat živě od 13:00 do 14:00. A pak přijde to zajímavé. Kvalifikace. Ta je na pořadu dne od 16:00 do 17:00. A nakonec neděle a s ní to nejzajímavější, tedy samotný závod. Startovat bude v 15:00 a vy u toho musíte být.

Pro pořádek si ještě shrneme průběžné pořadí šampionátu jezdců a Poháru konstruktérů. Mezi jezdci vede M. Verstappen s náskokem 38 bodů na Leclerca, který ale vyhrál v Rakousku, čímž částečně snížil svou ztrátu. V Poháru konstruktérů vede Red Bull s náskokem 56 bodů na Ferrari. Třetí je Mercedes a pak zbytek motorového světa s velkým odstupem.

Podle nejnovější aktuality pro Velkou cenu Francie nasadil Sainz novou elektroniku PJ a na startu klesne o 10 míst. Kromě toho má například Mercedes nový nos a Ferrari podlahu. Máme se na co těšit. F1 ve Francii je tady!

X