Ostatní
20.července 2022

Tour de France jde do finiše. Boj o žlutý trikot vrcholí

Tour de France jde do finiše. Boj o žlutý trikot vrcholí obrázek

Stará dáma, jak se Tour de France přezdívá, letos odstartovala 1. července a končit bude 24. července. Jde už o 109. ročník, a právě v těchto dnech můžeme sledovat náročné boje nejen s vyčerpávajícím vedrem, ale také o žlutý trikot.

Nejslavnější cyklistický závod v roce 2022 měří úctyhodných 3328 kilometrů, které jezdci musejí zvládnout. Nejde ale jen o zvládnutí této porce kilometrů, jde o boj o žlutý, zelený, puntíkatý a bílý trikot.

Dnes je na pořadu dne horská etapa měřící 130 kilometrů, která prověří závodníky zejména svým posledním kopcem, kde v posledním kilometru má stoupání průměrně 13 % a místy až 16 %. Po dnešní etapě budou následovat další dvě horské etapy měřící 143 a 189 kilometrů. Pak individuální závod na 40 kilometrů a nakonec tradiční dojezd po rovině do Paříže měřící 112 kilometrů.

Tadej Pogačar tak už nemá mnoho času, aby od Jonase Vingegaarda získal zpět žlutý trikot. V úterý Pogačar nastoupil Vingegaardovi hned třikrát, ale ten vždy jeho nápor bez problémů ustál. Dnešní etapa má ale náročnější profil, což by Pogačarovi mohlo vyhovovat, ale na druhou stranu se musí obejít už o třetího člena týmu. Marc Soler včera nestihl časový limit kvůli žaludečním potížím a letošní Tour tak pro něj končí.

Jak si bude počínat Pogačar a další závodníci v dnešní i následujících etapách můžete sledovat živě.

X