Ostatní
2.února 2022

Olympiáda začíná. Jaké jsou české medialové naděje?

Olympiáda začíná. Jaké jsou české medialové naděje? obrázek

Už v pátek 4. února ve 13:00 SEČ začíná úvodní olympijský ceremoniál na Národním pekingském stadionu. 

Ester Ledecká bude obhajovat zlato ve sjezdu na lyžích v úterý 15. února, o týden dříve ale pojede paralelní obří slalom na snowboardu.

Markéta Davidová jako čerstvá držitelka malého křišťálového glóbu ze Světového poháru za celké vítězství ve vytrvalostních závodech je také jednou z adeptek na medaili na olympiádě. Biatlonisté svůj program začínají už 5. února závodem smíšených štafet.

Martina Sáblíková si už v sobotu 5. února obuje své rychlobrusle a nastoupí na trať 3000 metrů, z níž už dvě olympijské medaile má. Její nejoblíbenější trať 5000 metrů na ní ale čeká až ve čtvrtek 10 února.

Ženská hokejová reprezentace začíná svůj program už 3. února, kdy se české reprezentantky utkají s domácí čínskou reprezentací. I naše hokejistky mají naději na medaili, protože na posledním mistrovství světa prohráli ve čtvrtfinále jen těsně 0:1 s Finskem.

Mužská hokejová reprezentace má na programu první zápas 9. února proti Dánsku. Svěřence trenéra Pešána pak čekají ve skupině B ještě zápasy se Švýcarskem a Ruskem.

X