Ostatní
10.září 2021

F1: Velká cena Itálie už tento víkend. Sledujte online přenosy z chrámu rychlosti

F1: Velká cena Itálie už tento víkend. Sledujte online přenosy z chrámu rychlosti obrázek

Nabitý kalendář F1 je nekompromisní a po Grand Prix Belgie a Nizozemska je tady další víkend a s ním Grand Prix Itálie. Okruh v Monze přezdívaný "chrám rychlosti" nabídne další adrenalin a skvělou podívanou. Opět se můžeme těšit také na sprintovou kvalifikaci.

Ještě doznívají reakce na Velkou cenu v Belgii, která byla poznamenána silným deštěm a trochu kontroverzním koncem už po třech kolech za zpomalovacím vozem a hned přišla další Velká cena. V Nizozemsku se podařilo odjet klasický závod se vším všudy, ale ten už je také minulostí a je před námi Grand Prix v Itálii, konkrétně na okruhu v Monze.

Co přesně nás tento víkend čeká? Další test sprintové kvalifikace, a to znamená 1. trénink v pátek a s ním i kvalifikaci, která určí pořadí pro start sprintu, který se pojede v sobotu. Ještě před ním ale bude 2. trénink. A v neděli tradičně hlavní závod. Konkrétní časový harmonogram vypadá následovně: pátek 14:30-15:30 trénink, 18:00-19:00 kvalifikace; sobota 12:00-13:00 trénink, 16:30-17:00 sprint; neděle 15:00 závod.

Leclerc předvídá, že půjde o jeden z nejtěžších víkendů. Kubica nahradí Räikkönena i v Monze. A Verstappen si myslí, že okruh bude Mercedesu vyhovovat. Zda se tyto dojmy a předpovědi naplní, můžeme sledovat živě už na prvním pátečním tréninku.

X