Ostatní
30.července 2021

Velká cena Maďarska už tento víkend nabídne další pikantní souboj Hamiltona s Verstappenem

Velká cena Maďarska už tento víkend nabídne další pikantní souboj Hamiltona s Verstappenem obrázek

Sice je olympiáda v plném proudu, ale srdce fanoušků motorsportu se upíná k víkendu na přelomu prázdninového července a srpna, protože se uskuteční další závod Formule 1. Tentokrát jezdci se svými týmy zavítají do Maďarska na okruh Hungaroring.

Jsme zhruba v polovině sezóny F1, ale už máme za sebou tolik akce, že by to jindy vystačilo na celou sezónu. Například minulý závod, Velká cena Velké Británie, jež se jezdí na tradičním okruhu v Silverstonu, nabídla velmi kontroverzní moment, jehož řešení pravděpodobně všechny fanoušky neuspokojilo. O to více se jejich pozornost může zaměřit na další závod, který je před námi, kde si to jezdci v rámci fair play mohou rozdat na trati.

Před dvěma týdny jsme také měli možnost sledovat nový způsob kvalifikace, který by se letos měl ještě několikrát zopakovat. V Maďarsku nás ale čeká klasický formát víkendu, tedy dva páteční tréninky, sobotní trénink a kvalifikace a pak nedělní závod. Sami můžete posoudit, který formát víkendu se vám líbí více. Snaha organizátorů je F1 udělat více atraktivní, a proto se v Silverstonu jela jakási sprintová kvalifikace, která ale ve své podstatě mnoho nového nepřinesla.

Pokud budete mít zájem sledovat Velkou cenu Maďarska v Hungaroringu, můžete si naladit placený kanál TV, anebo si najít online přenos na internetu. Časy, které vás budou zajímat jsou 11:30 – 12:30 a 15:00 – 16:00, kdy se budou konat páteční tréninky. 12:00 - 13:00 bude sobotní trénink a následně se v 15:00 - 16:00 rozhodne o startovních pozicích pro nedělní závod v kvalifikaci. Samotný závod pak v neděli odstartuje v 15:00.

X